Güncel

Microsoft Teams Mesh ile Metaverse evrenine taşınıyor! Avatarlarınızı hazırlayın!

Microsoft Teams, Mesh aracılığıyla Metaverse evrenine geliyor. Artık bazı şeyler çok yakın, uzak toplantılarda bile yakın çözümler mevcut. Avatarlarınızı hazırlayın!

Microsoft Teams Mesh ile Metaverse evrenine taşınıyor! Avatarlarınızı hazırlayın!

Covid-19 salgını tüm dünyada çalışan insanları bir buçuk yıldır çok zor durumda bıraktı. Bu nedenle, Microsoft verimlilik uzmanları iki tür eğilim gözlemlemişler. Bunlardan biri çalışanların fiziksel ortamda çalışma özlemi. Diğeri ise Microsoft Teams içindeki uzak toplantıların, ilişkileri ve kariyerleri etkileyen küçük anlardan mahrum bırakılmasıydı.

Microsoft, 2022'ye kadar kullanıma sunulacak özellik ile bugün bu soruna çözüm sunuyor. Takımlar için artık Mesh adında bir seçenek ortaya çıkıyor. Farklı fiziksel konumlardaki kişilerin paylaşılan holografik deneyimlere katılmasına izin veren Microsoft, Mesh'in karma gerçeklik özelliklerini, insanların sanal toplantılara katılabileceği, sohbet gönderebileceği, paylaşılan belgeler üzerinde işbirliği yapabileceği Teams'in üretkenlik araçlarıyla birleştiriyor.

Mesh, Microsoft Teams'in Özellikleri Üzerine Kuruluyor!

Microsoft kurumsal başkan yardımcısı Jeff Teper'e göre Mesh, uzak ve karma toplantıları daha işbirlikçi ve sürükleyici hale getiren 'Birlikte' modu ve 'Sunucu Görünümü' gibi mevcut Teams özelliklerini temel alıyor.

Standart akıllı telefonlardan dizüstü bilgisayarlara ve karma gerçeklik kulaklıklarına kadar herkes tarafından erişilebilen Mesh for Teams, çevrimiçi toplantıları daha kişisel, ilgi çekici ve eğlenceli hale getirmek için tasarlanmış. Aynı zamanda Metaverse bir geçit görevi görecek.

Herkesin Bir Avatarı Olacak!

Mesh for Teams kullanıcılarının çoğunun atacağı ilk adım, statik bir görüntü veya video yerine özelleştirilmiş bir avatarla standart bir Microsoft Teams toplantısına katılmak. Microsoft Teknik Sorumlusu Alex Kipman, "Takımlar için Mesh'e hoş geldiniz" dedi. Verimliliğe ve bilgi çalışanlarına odaklanan bir şirket olarak, bu müşterilerin bizden istediği bir şeydi ve 12 yıldır üzerinde çalıştığımız karma gerçeklik vizyonuyla birleştirildi. Her şey bir araya geliyor." şeklinde açıklama paylaştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.