Milli Eğitim Bakanı açıkladı: Okullara kültür dersi geliyor

Müfredata yeni bir ders ekleniyor. Kültür dersi olarak geçecek bu dersin içeriklerine gelin bir bakalım.

Milli Eğitim Bakanı açıkladı: Okullara kültür dersi geliyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni bir duyuruda bulundu. Duyuruya göre müfredata yeni bir ders daha eklenecek. Kültür dersi olarak geçecek olan dersin içeriklerine bir göz atalım.

Mahmut Özer, kültür tarihi ile ilgili bir dersi müfredata kazandırmak için hazırlık yapıldığını söyledi. İstanbul'daki programı sırasında açıklamalarda bulunan Bakan Özer, uygulamaya konulacak dersin öğretmenlerin de bilgi birikimini zenginleştireceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı açıkladı: Okullara kültür dersi geliyor

kültür dersi

'Kültür Tarihi' dersiyle ilgili açıklama Mahmut Özer'den geldi. Özer, kültür tarihi ile ilgili bir ders çalışmaları olduğunu ve yeni bir müfredat oluşturmaya çalıştıklarını da duyurdu. Özer: "Bunu ilk defa açıklıyorum. Kültür Tarihi ile ilgili bir ders çalışmamız var. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var. Atmış olduğumuz her bir adımı birleştirecek olan ama öncelikle okul yönetiminden başlayıp öğretmenlerin Kültür Tarihi ile tanışacakları, zenginleşecekleri bir alan oluşturmak adına önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere. Eğitimleri tamamladıktan sonra müfredatımıza Kültür Tarihi dersimizi kazandırmış olacağız." ifadeleri kullanıldı. 

Siz bu yeni değişiklik ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce böyle bir ders gerekli miydi? Bu dersi almaktan keyif alır mıydınız? Yorumlarda bize konuyla ilgili fikirlerinizi mutlaka belirtmeyi unutmayın.