Güncel

Motorine şimdi de indirim geliyor!

Yaşanan üst üste zamların ardından motorine şimdi de indirim geliyor. Akaryakıt fiyatlarında yaşananların ardından şimdi de indirim geldi.

Motorine şimdi de indirim geliyor!

Benzin ve mazot fiyatlarında indirim gelecek mi akaryakıt fiyatlarında indirim olacak gibi sorular akıllara takılıyordu. Şimdi ise bu konu netlik kazanmaya başlaldı.

Rusya Ukrayna savaşının patlak vermesiyle petrol fiyatlarında bir artış yaşanmıştı. Brent petrolün 139,1 dolar seviyesini aşmasının ardından akaryakıt fiyatlarında ciddi bir yükseliş ortaya çıktı.

Motorine şimdi de indirim geliyor!

motorin

Cephede yaşanan olumlu havanın ardından brent petrolün varil fiyatı 107 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu kapsamda akaryakıt fiyatlarında da bir indirim söz konusu olacak. Sektörden gelen bilgilere göre motorinin litre fiyatında bu gece yarısı itibarıyla 2 lira 38 kuruş indirim yaşanacak. Benzin ve LPG fiyatlarında herhangi bir indirim yapılıp yapılmayacağı ise akşam saatlerinden EPGİS tarafından yapılacak olan açıklamanın ardından belli olacak.

İndirimle birlikte İstanbul'da motorinin litre fiyatı 20 lira 53 kuruşa, Ankara ve İzmir'de 20 lira 63 kuruşa düşmesi bekleniyor. Benzinin litre fiyatının da 19 TL seviyelerine çekileceği ancak rakamın netleşmediği ifade ediliyor. Brent petrol fiyatlarındaki artış herkesi etkilemişti. Bu artışla birlikte savaş fiyatlandırması söz konusu oldu. Dolar ve altında yükselen fiyatlar tüm piyasaları olumsuz etkiledi. Ancak her zaman zam haberi gelecek değil bu sefer de indirim haberi geldi. Bundan sonraki süreçte piyasalarda neler olacak göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.