Güncel

Motorine yeni zam yolda!

Akaryakıt fiyatları açısından vatandaşların uzun süredir yüzü gülmüyor. Bu kapsamda bir zam haberi daha geldi. İşte tüm detaylar.

Motorine yeni zam yolda!

Son dönemlerde gerek brent petrol fiyatlarındaki artış gerekse dolar kurundaki artış sebebiyle akaryakıt fiyatlarında ciddi bir yükselme yaşandı. Bir dönem gelen indirim haberlerinin ardından ise şimdi tekrar zam haberleri geliyor. Bu kapsamda motorine yeni bir zam yapılacağı söyleniyor.

Sektörden gelen bilgilere göre motorine yeni bir zam daha yapılacak. Bu zam kesinleşirse fiyatlar tekrar 25 skalasına gelmiş olacak diyebiliriz.

Motorine yeni zam yolda!

Motorine yeni zam yolda! - Resim : 1

Araç sahipleri uzun süredir artan akaryakıt fiyatları yüzünden zor dönemler yaşıyor. Ne yazık ki şimdi bir zam haberi daha geldi. Motorin, bu gece yarısı itibarıyla zamlanacak. Zam, pompa fiyatlarına doğrudan yansıyacak. Bu iddia gerçek olursa, motorin birkaç gün içerisinde ikinci kez zamlanmış olacak.

Sektör kaynaklarının iddialarına göre 16 Ağustos itibarıyla tekrar zam gelecek. Bu zamın miktarı ise litrede 1 lira 26 kuruş olacak. Bu zammın maliyeti, 50 litrelik bir depoda 63 TL olarak kayıtlara geçecek. İşte yeni fiyatlar:

İstanbul: 24,44 TL
Ankara: 24,55 TL
İzmir: 24,57 TL

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.