Güncel

Netflix film bütçelerini azaltıyor

Dijital film platformu Netflix, prodüksiyonunu kendisi tarafından yapılan filmlerin bütçesini azaltmaya karar verdi.


Dijital film platformu olmasının yanısıra kendisi di film çeker hale gelen Netflix, hızlı girdiği sektörde biraz yavaşlamaya karar verdi. Ünlü Holywood oyuncularına büyük bütçelerle film çektiren platform, bu filmlerden bazılarından beklediği ilgiyi alamayınca bütçeleri kısmaya karar verdi.

Netflix film bütçelerini azaltıyor

Alınan kararın özellikle geçtiğimiz aylarda platformda gösterilen Triple Frontier filminin beklenen ilgiyi görmemesi sonucu aldığı açıklandı. Konuyla ilgili açıklama ise Netflix’in baş içerik yönetmeni Ted Sarandos’tan geldi.

Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam ve Pedro Pascal’ın başrol olduğu Triple Frontier filmini 6 Mart tarihinde beyaz perdeye ardından 16 Mart tarihinde Netflix platformuna girdi. Filmin bütçesi ise tam olarak 115 milyon dolardı. Ancak beklendiği kadar izlenilmeyen film her şeye rağmen eleştirmenlerden olumlu not almıştı.

Netflix'in bundan sonra daha düşük bütçeli filmlerle devam edeceği ve film üretimini bırakmayacağı da açıklandı.

Yorumlar
Yorumcu
Çok başarılı bir film gerçekten
Cevapla
Ender Abut
Netflixin bir çok filmine dikkat edin. Sahneler kalabalık gibi gözükmesine rağmen aslında sadece bir kaç kişi rol almakta. Kısacası seyircinin gözünü boyuyorlar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.