Güncel

OPPO'dan Türk müşteriler için dev hamle!

OPPO Türk müşterileri memnun edecek fabrika ile ilgili resmi açıklamayı yaptı. İşte OPPO'nun Türkiye'de açacağı fabrika ile ilgili detaylar.

OPPO'dan Türk müşteriler için dev hamle!

Geçtiğimiz günlerde OPPO ve Samsung'un Türkiye'de fabrika açacağına dair bir haberi sizlerle paylaşmıştık. Her ne kadar Samsung'tan bir ses çıkmasa da OPPO resmi bir açıklama yaptı ve fabrika açacağı konusunda spekülasyonlara son verdi. 

OPPO'dan Türk müşteriler için dev hamle!


Konuyla ilgili olarak Teknolojioku'ya yazılı bir açıklama gönderen OPPO Türkiye yönetimi fabrika ile ilgili olarak kafalardaki bazı soru işaretlerini de gidermiş oldu. İşte bizzat OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou'nun yaptığı açıklama: 

Akıllı telefon pazarında dünya çapında 40'tan fazla ülkede başarılı bir geçmişi ve güçlü hedefleri bulunan, lider akıllı telefon üreticisi OPPO, Türkiye'deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı almıştır. OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou'nun, yatırım kararı ile ilgili açıklamaları şu şekildedir: "OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye'ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı'na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz."

Görünen o ki Türkiye telefon üretim üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

Yorumlar
Yusuf kenan
Güzel olur ülkemizdeki işsiz insanların bir kısmı iş sahibi olur ülkemizde üretiliyor diye telefonların ucuz olacağını da sanmıyorum yalnızca işsizlere iş yolu açılmış olur birde devletimiz vergi kazanmış olur
Cevapla
Alaettin
En kötü düşünce ...20 .30 kişi ekmek yer ülkem için güzel haber sagolsunlar oppo .Samsung senelerdir ülkemi sömürüyor onlardan çıt yok.
Cevapla
MUSTAFA KUYU
Türkiye'de telefon vergileri böyle olduktan sonra,oppo gezi ne olur?Samsung gelse ne olur???
Cevapla
Mahey
fabrikaya gerek yok fiyatlarını uygun yapsınlar sürekli güncelleme versinler yeter...
Cevapla
💎G@kko💎
Opppyu sevmiyorum da böyle yapılmaz hacen doğru bulmiram
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.