Güncel

POCO F4, Xiaomi tarafından resmi olarak ilk MIUI desteğine kavuştu!

Xiaomi, bir diğer alt markası olan POCO ile oldukça kaliteli cihazlar üretiyor. Şirketin fiyat-performans skalasını hiç bozmadığı POCO ile başarıya koşan firma bu modellere güncelleme desteğini arttırmaya başladı. İşte tüm detaylar.

POCO F4, Xiaomi tarafından resmi olarak ilk MIUI desteğine kavuştu!

Xiaomi kısa süre önce POCO F4 kullanıcıları için özel Android arayüzü olan MIUI 14'ü yayınladı. Bu yeni sürüm, kullanıcı deneyimine bir dizi yeni özellik ve iyileştirme getirirken görsel tasarım ve performansı da arttırıyor.

MIUI 14, POCO F4 modelleri için yayınlandı

MIUI 14'teki en dikkat çekici değişikliklerden birisi de yeni süper simgeler, widget'lar ve yenilenen görsel tasarım oluyor. Yeni tasarım, arayüzü daha modern ve görsel olarak hoş hale getirirken ve MIUI 14'ün bir önceki sürüme kıyasla daha hafif ve sezgisel oluşu kullanımı daha iyi hale getiriyor.

POCO F4 sahipleri için müjdeli haber sonunda geldi: MIUI 14'e hazır olun!

MIUI 14 aynı zamanda Android 13 işletim sisteminin yeniliklerini de barındırıyor. Sistem artık daha hızlı yanıt verirken, uygulama başlatmaları daha hızlı hale getirilmiş. Tüm bunlara ek olarak yeni Google Android 13 sürümünün pil ömrünü artıracağı da söyleniyor. POCO F4 EEA (Avrupa) için yayınlanan yeni MIUI 14 güncellemesinin değişiklik günlüğüne bakalım.

 

Öne Çıkanlar

  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor.
  • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlıyor ve onu yeni bir seviyeye taşıyor.

Temel deneyim

 
  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor.

Kişiselleştirme

  • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlar ve onu yeni bir seviyeye taşır.
  • Süper simgeler, Ana ekranınıza yeni bir görünüm kazandıracaktır. (Süper simgeleri kullanabilmek için Ana ekranı ve Temaları en son sürüme güncelleyin.)
  • Ana ekran klasörleri, en çok ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları öne çıkararak onları yalnızca bir dokunuş ötenizde tutar.

Daha fazla özellik ve iyileştirme

  • Ayarlar'daki arama artık daha gelişmiş. Sonuçlardaki arama geçmişi ve kategoriler ile artık her şey çok daha net görünecek.
Sistem
  • Cihazınız Android'in yeni sürümüne yükseltilecek. Yükseltmeden önce tüm önemli öğeleri yedeklemeyi unutmayın. Güncelleme işlemi normalden daha uzun sürebilir. Güncellemeden sonra aşırı ısınma ve diğer performans sorunları olabilir; cihazınızın yeni sürüme uyum sağlaması biraz zaman alabilir. Bazı üçüncü taraf uygulamalarının henüz Android 13 ile uyumlu olmadığını ve bunları normal şekilde kullanamayabileceğinizi unutmayın. Devam eden desteğiniz için teşekkürler.
  • Android 13 tabanlı kararlı MIUI 14
  • Android Güvenlik paketi Aralık 2022'ye güncellendi. Arttırılmış sistem güvenliği.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.