Redmi'den uygun fiyatlı akıllı televizyon geliyor!

Son dönemlerde özellikle uygun fiyatlı telefonları bize sunan ve çokça rağbet gören Redmi'den uygun fiyatlı akıllı televizyon geliyor.

Redmi'den uygun fiyatlı akıllı televizyon geliyor!

Xiaomi'nin alt markası olarak hayata başlayan, sonrasında ise kendisini Xiaomi'den ayrıştırarak ayrı bir marka olma yoluna giden Redmi'nin uygun fiyatlı bir televizyon modeli ile oturma odamıza gireceği söyleniyor.

Şuanda elektronik eşya satışında dünya lideri olan Xiaomi zaten yıllardır kendi televizyonunu üretiyor ve kullanıcıları ile buluşturuyordu. Aslına bakarsanız Redmi de bir çok konuda abisi Xiaomi'nin izinden gidiyor, Xiaomi'nin üretim yaptığı bir çok alanda rekabet oluşturmaya çalışıyordu, ikilinin arasındaki diğer bir rekabet ortamı ise televizyon pazarında oluşacak.

Redmi TV özellikleri:

MiTV-M00Q3 model numaralı televizyon Google Play Console üzerinde göründü, televizyonun piyasaya çıktıktan sonraki resmi adının ise Redmi Tarzan olma olasılığı yüksek. 

Elimizdeki bilgilere göre Android 10 işletim sistemi üzerine kurulu olan cihaz MediaTek T31 (4x 1.2GHz Cortex-A55) yongasından gücünü alacak ve 2GB RAM ile kutudan çıkacak. Televizyonda bulunan grafik birimi ise 550MHz hızında çalışan ARM'ın Mali G52 GPU'su olarak belirtilmiş.

redmi tarzan

1920x1080 piksel çözünürlüğe sahip olan ekranın DPI seviyesi 320, bu da yaklaşık olarak 122ppi yapıyor.

Redmi Tarzan hakkında şu an için bu kadar bilgiye sahibiz. Hindistanlı bir haberci Mukul Sharma'ya göre Redmi Tarzan bir serinin üyesi olacak, yanında bir çok televizyon modeli ile gelecek. Redmi Tarzan'ın uygun fiyatıyla öne çıkması ve bu sayede bir çok ülkede büyük bir kullanıcı kitlesine hitap etmesi bekleniyor.