Redmi'nin sevilen modeli pilot uygulamaya katılıyor!

Xiaomi, ülkemizde de sevilen bir Redmi Note modelini daha yeni ara yüzü için pilot modelleri arasına alacak. Redmi Note serisinin çok satan modeli daha kullanışlı olabilir. İşte detaylar.

Redmi'nin sevilen modeli pilot uygulamaya katılıyor!

Xiaomi geçtiğimiz günlerde Redmi Note serisinden birçok cihazı yeni ara yüzü ile güncelleyeceğini açıklamıştı. Çinli teknoloji devinin ülkemizde en çok sattığı modeller arasında bulunan Note 10 serisine güncelleme desteği vermesi kullanıcılarını memnun edebilir. İşte detaylar.

Redmi Note 10 MIUI 14 programına dahil oldu

Global bölge için yayınlanacak olan Redmi Note 10 MIUI 14 güncellemesi, cihazlara bir dizi yeni özellik ve iyileştirme getirmesi bekleniyor. Kullanıcılar için daha keyifli ve verimli bir deneyim olacak olan MIUI 14 performans olarak da cihazları hızlandıracak.

MIUI 14'teki en dikkat çekici değişikliklerden birisi de yeni süper simgeler, widget'lar ve yenilenen görsel tasarım olacak. Yeni tasarım, arayüzü daha modern ve görsel olarak hoş hale getirirken ve MIUI 14'ün bir önceki sürüme kıyasla daha hafif ve sezgisel oluşu kullanımı daha iyi hale getiriyor.

Redmi Note 10 serisi pilot uygulamaya giriyor!

Redmi Note 10, 2021 yılında piyasaya sürüldü. Kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 ile çıkan cihaz henüz bir Android ve 1 MIUI güncellemesi almıştı. İlerde yayınlanacak olan MIUI 14 güncellemesi ile cihaz 2. MIUI güncellemesini almış olacak. Cihaz Google Android 13 sürümünü maalesef almayacak. MIUI 14 Android 12 tabanlı olarak yayınlanacak.

Cihazın değişiklik günlüğü ise şöyle;

MIUI 14 : Hazır. İstikrarlı. Canlı.

Öne Çıkanlar

 
  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor.
  • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlıyor ve onu yeni bir seviyeye taşıyor.

Temel deneyim

  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor.

Kişiselleştirme

  • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlıyor ve onu yeni bir seviyeye taşıyor.
  • Süper simgeler, Ana ekranınıza yeni bir görünüm kazandıracaktır. (Süper simgeleri kullanabilmek için Ana ekranı ve Temaları en son sürüme güncelleyin.)
  • Ana ekran klasörleri, en çok ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları öne çıkararak onları yalnızca bir dokunuş ötenizde tutar.

Daha fazla özellik ve iyileştirme

 
  • Ayarlar'da arama artık daha gelişmiş. Sonuçlardaki arama geçmişi ve kategoriler ile artık her şey çok daha net görünüyor.
Sistem
  • Android güvenlik düzeltme eki Ocak 2023'e güncellendi. Arttırılmış Sistem güvenliği.