Samsung kutu içeriğinde Apple'ın yolundan gidebilir!

Ortaya atılan iddialara göre Samsung Galaxy S21 serisi akıllı telefonların kutu içeriğinden şarj adaptörü ve kulaklığı kaldıracak.

Samsung kutu içeriğinde Apple'ın yolundan gidebilir!

Geçtiğimiz dönemde Apple, yeni iPhone serisinde kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkarmıştı. Çevre kirliliği ve geri dönüşümü desteklemek amacıyla böyle bir karara vardıklarını açıklayan Apple'a, birçok akıllı telefon firmasından konuyla ilgili gönderme yapılan paylaşımlar yapılmıştı. 

Bu şirketlere Güney Koreli teknoloji devi Samsung'da dahildi.

Samsung kutu içeriğinde Apple'ın yolundan gidebilir!

Uzun zamandır gündemde, Samsung'un Apple'ın izinden gidip yeni akıllı telefonların kutu içeriğinden şarj adaptörünü ve kulaklıklarını çıkartıp çıkartmayacağı yer alıyordu. Ortaya atılan yeni iddialara göre sonunda bu ikilem bir sonuca ulaşmış olabilir. Sızıntı haberleriyle ünlü olan Ishan Agarwal isimli Twitter kullanıcısı, Samsung'un  Galaxy S21 ailesinin kutusundaki aksesuarları kaldıracağını iddia etti. Şimdilik sadece İngiltere'de bu kararın uygulanacağını da ekleyen kullanıcı kısa bir süre sonra paylaşımını sildi. 

Samsung kutu içeriğinde Apple'ın yolundan gidebilir! - Resim : 1

Yapılan bu sızıntı, Brezilya'daki bir sertifika listesinin Galaxy S21 serisinin şarj cihazı ve kulaklık olmadan satılacağını onaylamasından sonra geldi. Şimdilik konuyla ilgili Samsung'tan bir açıklama yapılmadı. Her üç Galaxy S21 serisi akıllı telefonunun kutu içi aksesuarları olmadan gönderilip gönderilmeyeceği ise gizemini korumaya devam ediyor. 

Apple, bu kararını ilk açıkladığında birçok şirketin yaptığı gibi Samsung'tan da konuyu tiye alan bir paylaşım yapılmıştı. Ancak geçtiğimiz hafta Samsung'un bu paylaşımı kaldırdığı dikkatleri çekti. Böylelikle Galaxy S21 ailesinin kutu içeriğinde şarj adaptörünün kaldırılacağı düşünülmeye başlandı.