Spotify Premium abone sayısında rekor tazeledi

Müzik dinleme platformlarının başında gelen Spotify, Premium abone sayısı ile rekor kırdı.

Spotify Premium abone sayısında rekor tazeledi

Spotify, podcast alanında bazı sorunlarla karşı karşıya kalmıştı. Bu sorunlar, platformun abonelik sayısına olumsuz yönde etmişti. Şirket, podcast dinleyicilerinin ilgisini çekecek bazı adımlar attı. Bu adımlar işe yaramış olacak ki şirketin yayınladığı raporlara göre Spotify, Premium abone sayısı ile rekor kırmayı başardı.

Şirket, yaptığı yeni bir açıklamada platformla ilgili verileri paylaştı. Bu açıklamaya göre, Spotify platformunun Premium abone sayısı ikinci çeyrekte 188 milyona yükseldi. Diğer yandan aylık aktif kullanıcı sayısı ise 433 milyona ulaştı. Bu sayının ise bir önceki yıla göre sırasıyla %14 ve %19’luk bir artış gösterdiği belirtildi.

Ayrıca geçen yılki raporda, 182 milyon Premium abone sayısı ve 422 milyon aylık aktif kullanıcı sayısı yer almıştı. Şirket, aylık aktif kullanıcı sayısındaki büyümenin ikinci çeyrekte şu ana kadarki en büyük büyüme olduğunu ve rekor kırdığını bildirdi.

Spotify Premium abone sayısı 188 milyona yükseldi!

Diğer yandan Obamas, 2019 yılında Spotify ile yüksek profilli bir podcast anlaşması imzalamıştı. Obamas, yakın zamanda bu anlaşmayı uzatmaya karar verdiğini bildirdi. Bunun sonucunda ise Obamas, rakip podcast platformu olan Audible ile çalışacağını duyurdu. Spotify’ın, Joe Rogan Experience ve Breaking Bread gibi yayınlarıyla popülerliğini korumayı başardığı da bilgiler arasında yer aldı. Bunun sonucunda da şirketin podcast sayısı artmaya devam ettiği de aktarıldı.