Güncel
Suçlular da drone kullanıyor!

Suçlular da drone kullanıyor!

FBI üst düzey yöneticisi Joe Mazel'in, insansız hava araçları dronelar hakkında yaptığı açıklamalara göre suçlular da bu cihazları kullanıyor.


İnsansız hava araçları olan drone cihazları hayatımızın birçok yerinde kullanılıyor. Bazen fotoğraf ya da video çekmek, bazen güvenlik, bazen de eğlenceamaçlı kullanılan bu minikteknolojik cihazlar zaman zaman suç örgütleri tarafından da kullanılıyor. Bazı kötü niyetli kişiler ise onları "uyuşturucu tacirliği" ve insanların "mahremiyet içeren" fotoğraflarını çekmek için kullanıyor.

FBI ise insansız hava araçlarının suç örgütleri tarafından kullanılmasından şikayetçi. Üst düzey FBI yöneticisi Joe Mazel konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Mazel'e göre özellikle rehine alınan tehlikeli durumlarda Dronelar kötü niyetli kişiler tarafından kullanılıyor.

Joe Mazel sözlerine şöyle devam etti: "Drone'lar, rehine kurtarma operasyonlarına sekte vuruyor ve FBI ajanlarının gereken eylemlerde bulunmasının önüne geçiyor. Bu da ciddi sorunlara sebep oluyor."

Mazel, suç örgütlerinin insansız hava araçlarını kullanarak FBI ve polis teşkilatının binalarını gözetlediğini ve hareketlerini takip ederek araştırmalar  yaptıklarını ortaya çıkardıklarını sözlerine ekledi. FBI'dan sızan bilgilere göre bu projeler için suç örgütleri bugüne kadar milyonlarca dolar harcamış durumda.

FBI elbette karşı önlemleri almış durumda. Joe Mazel'e göre, Anti-Drone timleri için gereken hazırlıklar yapılıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.