Güncel

Tecavüzü normalleştiren çizgi film karakterinin fişi çekildi

Warner Bros. gelen tepkilere sessiz kalamadı ve 75 yıllık karakteri Pepe Le Pew için kararını açıkladı. Tecavüzü normalleştiren Pew artık görünmeyecek.


Warner Bros. 1945 yılında karşımıza herkesin bildiği kokarca karakteri Pepe Le Pew ile çıkmıştı. Warner Bros.'un diğer karakterleri arasında yıldızı pek parlayamayan Pew, yine de yeni bölümleri ile çocukların karşısına çıkmaya devam etmişti. Ancak bu çizgifilmde ilginç bir olay vardı. Ana karakterimiz Pepe Le Pew, diğer kokarcalara zorla sahip olmak istiyordu. 

Bu olay zamanında pek tepki çekmemişti. Çünkü o zamanlar dünya bu kadar pislik içerisinde yüzmüyor çocuklara ve kadınlara tecavüz edilmiyordu. Ancak çağımızda maalesef ki böyle pislikler dünyanın her köşesinde yaşanıyor. Warner Bros.'un 75 yıllık karakteri olan Pepe Le Pew'in sosyal medyada tecavüzü özendirdiği yönünde paylaşımların yapılması sinema devinin aksiyon almasına neden oldu.

Warner Bros. aldığı karar ile Pepe Le Pew karakterinin fişini çektiğini açıkladı. Ayrıca NBA starı LeBron James'in oynayacağı Space Jam: A New Legacy filminde de Pew karakteri yer almayacak. Bundan sonra hiçbir projede adı geçmeyecek olan Pew, tarihin tozlu raflarındaki yerini alacak.

Zaman zaman komplo teoricileri çizgifilmler ile ilgili abuk sabuk yorumlamalar yapabiliyor. Ancak Pew'in olayı maalesef ki gerçeğe biraz daha yakın. Tecavüz olaylarının artması eskiden gülüp geçtiğimiz çizgifilmleri artık mide bulandırıcı hale dönüştürebiliyor.

Warner Bros.'un almış olduğu bu karar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Tecavüze sizce Pew karakteri özendiriyor olabilir mi? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
yakup
80 ler ve 90 lar yılı süreli waltdisney ve warnerbros cizifilmlerin içine cinsellik tecavüz görüntüler subliminal ve ilüminate mesajlarını bize bilinç altına yerleştirdiler ve denetim vardı yapılmadı şimidi şimdimi kafalarına dank edip denetimler iş işden geçincemi adım atılıyor fişini çektiler çizgifilmdeki karakteri gençlerin izlemesi ve tecavüze yönelmesini düşünmesi resmen bu insanları aşağlamaktır
Cevapla
erhan
sadece bu mu? şiddeti normallestiren filmler? şiddeti bir zamanlar öven medya? feministligi lgbtlige tesfik eden medya haberleri?
Cevapla
Doğru karar
Çocukken izleyip bilinç altına yerleşir bizim masum saf dediğimiz çizgi filmler. o çocuklar şimdi büyüdüler Unutmayın Geçmiş te fazla kötülük olmamasının sebebi çocukları zehirleyecek bilinç altına yerleştirecek tv ve benzeri programlar yoktu o çizgi filmler ile yetişen çocukar şimdi yetişkinler büyüler çocuk ve torun sahibi oldular ve dünya kötü bir yer oldu Geçmişte önlem alınsaydı bu durum da olmayacaktı ve şimdi önlem alınmaz ise gelecekte yaşanılabilecek bir dünya olmayacak bilinç altı diye bir gerçek vardır. Geleceği kurtarmak elimizde
Cevapla
pew
hayatimda duydugum en sacma sey, gercekten bir kokarcayi ornek alip insanlarin tecavuze yoneldigini dusunmek bu insanligi asagilamaktir
Cevapla
Sıv
Mantığına tüküreyim
M.özel
İsabet olmuş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.