Güncel

Tesla'dan beklenmeyen zam!

Otomobil fiyatlarındaki artışlar global anlamda da karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda Tesla beklenmeyen bir zam ile gündeme geldi.

Tesla'dan beklenmeyen zam!

Tesla CEO'su Elon Musk Pazar günü, şirketin Full Self-Driving veya FSD adı altında pazarlanan premium sürücü yardım sistemi için %25'lik bir fiyat artışı yapacağını duyurdu. Musk bir tweet'te, fiyatın 5 Eylül'de 12.000$'dan 15.000$'a yükseleceğini açıkladı. Bu da otomobil sektöründe fiyatların global anlamda da zamlandığını gösteriyor.

Tesla'dan beklenmeyen zam!

Bugün Tesla, FSD için müşterilerinden peşin olarak 12.000 ABD Doları veya abonelik bazında ayda 199 ABD Doları ücret almakta.  Tüm yeni Tesla araçları, "Trafik Duyarlı Seyir Kontrolü" ve "Autosteer" gibi özellikleri içeren Autopilot adlı standart bir sürücü yardım paketi ile birlikte gelecek. Bu özellikler, Tesla aracını kendi şeridinde otomatik olarak tutmak ve çevredeki trafiğin hızında hareket etmek için kameralara, diğer sensörlere, donanıma ve yazılıma güvenen bir sisteme dayanıyor.

Tesla'nın en yüksek fiyatlı sürücü yardım seçeneği FSD, özellikleri arasında şirketin "Trafik ve Dur İşareti Kontrolü" ve "Otomatik Pilotta Navigasyon" dediği özellikleri içeriyor.

Tesla, sürücülere dikkatli olmalarını ve Autopilot veya FSD kullanırken herhangi bir zamanda araçlarının direksiyonunu ve frenini devralmaya hazır olmalarını da tavsiye ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.