Güncel

Tesla'nın işleri Çin'de iyi gidiyor!

ABD merkezli elektrikli otomobil üretici Tesla, Model 3 araçlarının Çin´deki teslimatına en az bir hafta erken başlayacak.

Tesla'nın işleri Çin'de iyi gidiyor!

Çeşitli medya kaynaklarında yer alan haberlerde, şirketin araç teslimatına Mart´ta başlayacağı yer almıştı.

Tesla´nın Cuma günü Pekin´de yapılan açıklamasında, teslimata en az bir hafta erken başlanacağı belirtilirken, Çin merkezli bir internet sitesi aynı gün 1,500´den fazla Model 3 aracı taşıyan bir geminin Şangay´da bir rıhtımına yanaştığını öne sürdü.

Tesla'nın işleri Çin'de iyi gidiyor!

Şirketin daha önceki açıklamalarında Şangay Gigafactory tesisinin inşaatının Ocak ayında başladığı, inşaatın yaz aylarında tamamlanacağı ve 2019 sonunda üretime başlanacağı belirtilmişti. Tesla ayrıca geçen yıl, Takata hava yastıklarındaki bir sorun nedeniyle Çin´de 14 bin Model S aracını geri çekmişti.

Buna ek olarak Tesla, araçlarda tek başlarına bırakılan evcil hayvanların aşırı ısınmasını önlemek için araçlara “Köpek Modu” isminde yeni bir özellik getirileceğini duyurdu.

Söz konusu özelliğin, evcil hayvanların sahiplerini beklerken zarar görme riskini ortadan kaldırmak adına araç içindeki sıcaklığı kontrol edebildiği belirtildi. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada Köpek Modu kapsamında ayrıca dışarıya yansıtılan bir ekranın da “aracın yanından geçen kişilerin endişelenmemesi için” yer alacağı söylendi.

Tesla araç sahipleri de yeni özellik kapsamında, araç içindeki sıcaklığın 20 derece altına düşmesi durumunda bildirim alacaklar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.