Güncel

TikTok için kötü bir haber daha!

ABD'de başı dertte olan Tiktok, şimdi de dünyanın farklı bir ülkesinde yasaklandı. İşte o ülke.


Ülkemizde de yaygın olarak kullanılan TikTok uygulaması için bir kötü haber daha. ABD de yasaklanan uygulama şimdi de Pakistan'da yasaklandı. Yakın zaman içinde ülkemizde de yasaklanması bekleniyor.

TikTok için kötü bir haber daha!

Son dönemin popüler uygulamasından biri olan TikTok, Pakistan'da ahlaka aykırı içerikleri filtrelemediği gerekçesiyle yasaklandı. Ancak Pakistan TikTok' a açık kapı da bırakıyor. Eğer ahlaka aykırı içerikleri filtreleme üzerine bir mekanizma geliştirilirse, kararlarını gözden geçireceklerini söylüyorlar.

Ülkemizde de geniş bir kullanım kitlesine sahip olan uygulama, her kesim tarafından tercih edilebiliyor. Aslında uygulamanın ilk çıktığı zamandan bu yana, kapatılmasını tercih edenler ve kapatılmayıp içerik sunumlarına ve üretimlerine devam edilmesini isteyenler olarak ikiye ayrılmıştı. Hatta geçtiğimiz aylarda bu uygulamanın kapatılmasıyla ilgili haberler, gündemde yer almıştı. Şimdilik bununla ilgili hala resmi bir açıklama yok.

Pakistan'da yaşanan bu gelişme, Türkiye'de TikTok'un ne zaman kapanacağına dair soruları tekrar gündeme getirdi. Hem bilgisayar hem de telefon üzerinden kullanılan TikTok'un milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Kişisel Verileri Koruma Kurulu, TikTok hakkında veri güvenliği açığına yönelik inceleme başlatmıştı. 

Yorumlar
Kesin lan
Türkiyede de kapanmasın
Cevapla
BaydirMAN
Bencede kapatirsin çünkü sapik sapik hareketler yapiyorlar küçük çocuklara kötü örnek oluyorlar...
Cevapla
Ayhan
Kesinlikle bir an önce yasaklanmalı
Cevapla
Rasnalnikov
Her ülkenin ahlaki degerleri farklı.Tik yok xararli ise girmezsin.
Cevapla
Eymen
Küçük çocuklar bunu bilmeden indiriyor ve bunlarla karşılaşıyor videoları
Arda
Darısı başına türkiyenin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.