Güncel

Türk Telekom'dan dünyada bir ilk

Türk Telekom, iştiraki Argela ile birlikte dünya genelinde ses getirecek bir projeye daha imza attı.

Türk Telekom'dan dünyada bir ilk

Türk Telekom, uluslararası ONF platformunda geliştirilen ve şebeke teknolojilerinde stratejik üstünlük sağlayacak olan SEBA’yı dünyada ilk kez canlı sahada internet, IPTV ve ses servisleri ile deneyimleyen şirket oldu. Erişim şebekesinde yüksek hızların deneyimlendiği, sanallaştırma üzerine kurgulanan ve açık kaynak platformunda geliştirilen SEBA’nın, dışa bağımlılığı azaltması ve yerli üretime ivme kazandırması hedefleniyor.

Türk Telekom'dan dünyada bir ilk

“Sadece merkeze değil herkese” yaklaşımıyla hizmet veren Türk Telekom, iştiraki Argela ile birlikte geliştirdiği şebeke teknolojilerinde stratejik önem taşıyan öncü bir teknolojiyi dünyada ilk kez Türkiye’de deneyimleyen şirket oldu. Argela ve Amerika’daki iştiraki Netsia’nın, Türk Telekom ile üzerinde çalıştığı “Yazılım Tanımlı Fiber Genişbant Erişim Sistemi, SEBA (Software Defined Network Enabled Broadband Access)” yaklaşık bir yıldır Türkiye’de iki ilde deneme kapsamında gerçek müşterilerle devam eden saha test ve iyileştirmelerinin ardından çalışmaya başladı. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile birlikte, yönetiminde Türkiye’den sadece Türk Telekom’un yer aldığı uluslararası bir organizasyon olan Open Networking Foundation (ONF) da böylelikle SEBA çalışmalarının somut örneğini Türk Telekom ile gerçekleştirdi.

“SEBA”, kaynak tasarrufu sağlayacak

SEBA, yazılım tabanlı bulut bilişim teknolojileri ile Telekom operatörlerinin sanal sunucuları üzerinde çalışarak, donanım altyapı maliyetini azaltıp kaynak tasarrufu sağlıyor. ONF çatısı altında dünyanın önde gelen teknoloji devlerinin mimari, kodlama, test gibi alanlardaki ortak katılımı ile başlayan SEBA, Türk Telekom bünyesinde Netsia ve Argela ekiplerinin geliştirmeleri ile dünyada ilk kez canlı müşteri ile sahada deneyimlendi.

Yorumlar
yakup
türk telekom firması reklamı çok güzel yapar çekim gücüyle olsun fiber olsun projeler felan olsun firma olarak alt yapını güçlendir müşterellerine güzel hizmet ver türktelekom ile firma ile çok başım ağrımıştı zamamnında internetimde yavaşlama ve kopma vardı turktelekomu aradım teknik servis göndercez dediler 2 gün bekledim kimse gelmedi turknete geçtim firma çok ilgililer kompa yada herhangi bir sıkıntı yaşamadım problem olduğunda 1 saat içinde geliyorlar şiddetle tavsiye ediyorum çok memnunum
Cevapla
hakan
İnternet hizmetimden nefret ettirdi baglanti sorunalri yavasligı ve hala fibere gecememis dev bir şirket reklamları veren bir tt dan hizmetlerini ve elemanlarinı yada alt yapisi gözden gecrmesini isterdim
Cevapla
Tahir
Dünyada bir ilk.hizmet vermeden zengin olan dünyada ki ilk ve tek kurumo.ç çocukları
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.