Güncel

Türk Telekom'dan rekor gelir!

2020’nin ilk altı ayında 13,3 milyar TL gelir elde eden Türk Telekom, ilk altı aylık dönemler içerisindeki en yüksek büyüme performansını kaydetti.


Türkiye’nin dijital dönüşümünün lideri Türk Telekom, 2020’nin ilk yarısını rekorlarla kapattı. Yüzde 19 büyüme ile 13,3 milyar TL gelir elde eden şirket, 2008’deki halka arzdan bu yana en yüksek ilk altı aylık gelir büyümesi performansını kaydetti. Türk Telekom’un faiz, amortisman ve vergi öncesi kârı (FAVÖK), son 12 yılın en yüksek ilk 6 aylık değeri olan 6,2 milyar TL’ye ulaşırken, ilk yarı yılda FAVÖK marjı ise 46,8 oldu.

Türk Telekom’da ilk yarı rekoru

Güçlü operasyonel performans ve yabancı para riskinin azaltılması ile düşen finansal giderler, Türk Telekom’a, 1,6 milyar TL net kâr olarak yansıdı. Türk Telekom’un yatırım harcamaları da 2020’nin ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36 artarak 2,1 milyar TL’ye yükseldi.

Toplam abone sayısı 48,7 milyona ulaştı

Yılın ilk yarısında 878 bin net abone kazanan Türk Telekom, toplam abone sayısını 48,7 milyona taşıdı. Sabit genişbant internet aboneleri, yılın ilk yarısında 857 bin net abone kazanımı ile halka arzdan bu yana en yüksek ilk yarı abone artışını kaydederek toplam 12,2 milyona yükseldi. Sabit genişbant ARPU ikinci çeyrekte, 2011 yılından bu yana en yüksek yıllık büyümeyle yüzde 14,4 arttı. Fiber abone sayısı yılın ilk 6 ayında, yıllık yüzde 26 artış ile 4,8 milyona ulaştı. Mobil abone sayısı 22,8 milyon olurken sabit seste, yeni 333 bin net abone ile 2008 yılındaki halka arzdan bu yana en yüksek altı aylık net abone kazanımı kaydedildi.

Yorumlar
X Artık Biliniyor
Türk Telekom kaç paraya özelleştirilmişti , hatırlayan varmı ! Neyse ...iyi uykular Turkiyem...her nerede ve nasıl uyuyorsan:)
Cevapla
Serkan
Baz istasyonlarınızi genişletin özellıkle güneydoğu tarafı böyle devam ederse deyil büyüme artık abone olack müşteri ariyacaksinz
Cevapla
Yalcın
Antalya kaş gombe de internet kullanicisiyiz.1 aydir musteri hizmetleriyle konusuyoz.arizayi yapmadilar.bi tane yetkiliye ulasamadik.tabi kâr eder.internet yok para oduyoz.donduralim dedik ona da para istiyolar.yaziklar olsun turk telekom
Cevapla
mln
5 Para etmez altyapılarla hala adsl veriyor. Bizim anlamayan halkımız da 90 100 ₺ bayılıyor. Vizyon diye birşey bilmiyor bu şirket
Cevapla
Türk Telekom kullanıcısı
Ordan burdan her halta vergi kesip müşterileri madur edip sonrada yüksek kazanç elde ediyolar vay be
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.