Güncel

Türkiye'de yangınlar büyüyor! Korkutan açıklama

Antalya Manavgat'ta başlayan yangınlar, Türkiye'nin bazı bölgelerinde devam ediyor. İşte detaylar

Türkiye'de yangınlar büyüyor! Korkutan açıklama

Türkiye'nin bir çok şehrinde eş zamanlı yangınlar başladı. Bu yangınlara müdahele çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Antalya Manavgat bölgesinde başlayan yangınlar kısa sürede diğer şehirlerde de kendini gösterdi.

Türkiye'nin dört bir yanında devam eden orman yangınları herkesi korkuttu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, devam eden yangınlarla ilgili bazı açıklamalar yaptı. 31 noktada çıkan yangının kontrol altında olduğunu söyleyen Bekir Pakdemirli, 10 noktadaki yangın için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Türkiye'de yangınlar farklı şehirlerde devam ediyor

Türkiye'de yangınlar büyüyor! Korkutan açıklama - Resim : 1

Mevcut yangınlar devam ederken yeni bir yangın haberi de Muğla'dan geldi. Bugün Muğla'nın Marmaris ilçesinde yangın çıktı. Yangın yerleşim yerlerine 100 metreye kadar yaklaştı. Bakan Pakdemirli, çıkan yangından 1 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da konuyla ilgili konuştu: "Şu anda yerleşim yerlerinde tehlike gözükmüyor. Bozburun yarımadasına doğru giden yangın devam ediyor. Sabotaj ihtimali oldukça kuvvetli".

Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı da yangınla ilgili açıklamada bulundu: "Derhal soruşturma başlatılmış olup, yangın tüm yönleriyle ve titizlikle incelenmektedir". Muğla'da çıkan orman yangını hakkında bir iddia da ortaya atıldı. İddiaya göre yangına, biri 8 diğeri 10 yaşındaki 2 çocuk sebep olmuş. 3 görgü tanığının ifadelerine göre çocuklar oyun oynarken yangına sebebiyet verdi. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar
Hasan
keşke Yangın söndürme uçaklarımız olsaydı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.