Güncel

Türkiye’nin ilk online ‘siber güvenlik’ kampı

Türk Telekom, Türkiye’nin ilk online siber güvenlik kampını hayata geçiriyor.


Türk Telekom, siber güvenlik alanında kendilerini geliştirmek isteyen gençleri desteklemek amacıyla ‘Siber Güvenlik Kampı’ projesini hayata geçiriyor.

Türk Telekom, ‘Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi’ ve siber vatan oluşturma vizyonuna katkı sağlamak için online siber güvenlik eğitimleri verecek. Üniversite ve yüksek lisans öğrencileri ile üniversiteden en fazla 1 yıl önce mezun olan adaylara açık olan eğitimlere katılmak isteyenler, 22 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında https://siberkamp.turktelekomkariyer.com.tr/ adresinden başvuru yapabilecek.

Türkiye’nin ilk online ‘siber güvenlik’ kampı


‘Dijital Geleceğin Anahtarı Sende!’ mottosu ile başlanan projeye ilişkin açıklama yapan Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural, “Hem ülkelere hem özel sektöre yönelik siber saldırılar, veri güvenliğini ciddi şekilde tehdit ediyor. Siber saldırıların etkisinin her geçen gün artmasında, bu alanda yetişmiş insan kaynağındaki kısıtlılık da büyük rol oynuyor. Biz de ‘Siber Güvenlik Kampı’ kapsamında, Türk Telekom’dan ve sektörden uzman isimlerin 10 gün boyunca vereceği toplam 100 saatlik eğitimlerle, siber saldırılarda etkili olan araç ve teknikleri tanıma ve bu saldırıları engelleme becerisi kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Yorumlar
Amber
Bilgiyi okul ve diplomayla ölçmek tam bizlik bir davranış...
Cevapla
BackTrack
Çok saçma hayla üniversite öğrencisine yönelik işler yapıyorlar bu işe yatkın gençleri bulup yetiştirmek yerine 30 yaşına gelmiş adama kamp düzenliyorlar biz den hiç bir şey olmaz...
Cevapla
Corrupt x
Who of you have camped from hacks and you are noobs for me.
Cevapla
Bilinmez
Sizler kimsiniz de büyük hacklerden korunuyosunuz. Siz onlar için çeressiniz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.