Güncel

Twitter satıldı!

Bugün resmi olan kaynaklara dayanarak yapılan bir açıklamayla Twitter'ın satıldığı bildirildi.


Sosyal ağların Facebook gibi gözde isimlerinden Twitter cephesinde  hareketli  zamanlar yaşanmaya devam ediyor. Son zamanlarda yeni tasarımını hayata geçiren site, daha sonra iPhone ve Android yazılımlarını da güncelleme yoluna gitti.

Twitter yeni yüzü güncelliğini korurken gün içerisinde yapılan basın bildirisi gündeme bomba gibi düştü. Bu habere göre Suudi Arabistanlı bir prens, sürpriz bir kararla sosyal ağ sitesinin bir bölümünü satın aldığını bildirdi.

Twitter firmasına yaklaşık 300 milyon dolar yatırım yaptığını açıklayan Alwaleed bin Talal, Twitter'ın tahminen %3 lük kısmını satın aldığı belirtildi. Yeni medya düzeninin internete kaydığını ve mikro blog'un gelecekte daha önemli bir rol alacağını söyleyen Talal bu yüzden yatırım yaptığını açıkladı.

Ayrıca Apple, Time Warner, Citi Group, Motorola ve Fox News gibi önemli firmaların da  hisselerini elinde bulunduran iş adamının yatırım anlamında tecrübeli olduğu bu önemli satın almalardan görülebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.