Güncel

Twitter yönetim kurulu Elon Musk'ın satın alma teklifine yanıt verdi!

Elon Musk kısa süre önce Twitter'ın en önemli hissedarlarından biri haline geldi. Ardından platformu tamamen satın almayı talep eden Musk'a yanıt geldi.

Twitter yönetim kurulu Elon Musk'ın satın alma teklifine yanıt verdi!

Twitter'ın yönetim kurulu, şirketin en büyük tek hissedarı ile kavga halinde. The Information'ın bir raporuna göre, Elon Musk'ın şirketi devralma teklifi hoş karşılanmadı. Kurulun cevabı, Musk'ın şirketi 43 milyar dolara satın alma teklifininin ardından geldi. Şirket, Musk'ın teklifine nasıl yanıt vermeyi planladığını kamuoyuna açıklamadı, ancak bugün 17:00 ET / 2PM PT'de yapılacak kapsamlı bir toplantıda konunun ele alınması planlanıyor.

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter takipçilerine oldukça öncü bir istekle anket sundu. Ankette Musk, "Twitter'ı hisse başına 54.20 dolardan özel olarak almak yönetim kuruluna değil hissedarlara bağlı olmalı" ifadelerini kullandı.

Twitter yönetim kurulu Elon Musk'ın satın alma teklifine yanıt verdi!

Musk Twitter üzerinde ciddi bir kitleye sahip ve bu davadan kolay kolay vazgeçeceğe benzemiyor. Tesla CEO'su bir TED röportajında, satın almanın para kazanmakla ilgili olmayacağını söyledi. Twitter'a olan ilgisinin ana nedeni olarak sık sık "ifade özgürlüğü" kapsamından bahsetti. Yine de, Musk daha önce şirketleri özel hale getirme sözü verdi ve başarısız oldu. Bu nedenle bu isteğinin de nasıl sonuçlanacağını şu anda kestirmek zor diyebiliriz. Kullanıcılar her ne kadar Musk'ın tarafında olsa da kurul şu anda bu karara uymuyor gibi görünüyor.

Yorumlar
Birisi
Hani nerde yanıt. Haber işte tıklayın
Cevapla
Kimisi
Aynen nerede yanıt ?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.