Güncel

WhatsApp yeni özelliği ile çok konuşulacak!

WhatsApp kullanıcılarını yeni özellikler bekliyor. Resmi olarak duyurulan özellikler alternatif mesajlaşma uygulamasının popülaritesini ciddi olarak arttırabilir. İşte detaylar

WhatsApp yeni özelliği ile çok konuşulacak!

WhatsApp, dünya çapında kullanılan en kolay mesajlaşma uygulamalarından birisi. Sohbet etmek/Videolu görüşmek ve insanların birbirleriyle fotoğraf, video ve önemli belgeleri paylaşması için harika bir alternatif uygulama. Neredeyse her akıllı telefon kullanıcısının kullandığı bu uygulama işleri daha da kolaylaştırmak ve insanların bağlantıda kalmaları için pek çok harika özelliğe sahip.

Tüm bu özelliklerden sonra bile uygulamanın sınırlı sayıda katılımcı ile sesli görüşme yapabilmemiz gibi dezavantajları da bulunmakta. Ancak geçtiğimiz günlerde WhatsApp geliştiricilerinden iyi haber geldi.

WhatsApp birden fazla özelliği kullanıcılara sunacak

Aslında daha önce, Mark Zuckerberg WhatsApp Topluluklarını duyurduğunda, mesajlaşma uygulamasının bazı özelliklerinin ileride getirilme olasılığı da teklif edildi. Bunlardan birisi de 32 katılımcıyla sesli arama yapmaktı ve sonunda bu özellik herkes için geliyor. Bu haber, resmi WhatsApp Twitter hesabından da duyuruldu.

Firma tarafından yapılan duyuruda: “İpucu: Artık en sevdiğiniz 32 kişiyi veya katılımcıyı WhatsApp'ta bir sesli aramaya çağırabilirsiniz. Bu tüm ailenizle iyi haberleri paylaşmak, tüm neşeyi ve kahkahaları tek bir aramada duymak anlamına gelir.” denildi.

WhatsApp'a tonlarca yeni özellik ekleniyor!

Bu yeni işlev kesinlikle Android ve iOS akıllı telefon kullanıcıları için sunulacak. Yeni gelecek diğer özelliklerin başında dosya gönderme boyutunun 2 GB olması ve mesajlar ile birlikte durumlara emojiler ile yanıt verme özelliğinin gelmesi bekleniyor.

NotBu özelliğin WhatsApp'ın masaüstü sürümüne de gelip gelmediği henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.