Güncel

Windows 7 desteği sona eriyor

Microsoft'un önceki işletim sistemlerinden olan Windows 7'ye verilen güncelleme desteği yarından itibaren sona eriyor.

Windows 7 desteği sona eriyor

Piyasaya sürülmesinden uzun süre geçmesine rağmen halen çok popüler olan ve milyonlarca bilgisayarda kullanılan Windows 7 işletim sistemine verilen destek sona eriyor. 15 Ocak 2020 tarihinden itibaren sona erecek olan bu destek sonrasında işletim sistemine güvenlik ve yazılım güncellemesi verilmeyecek.

Windows 7 desteği sona eriyor

Yaklaşık 10 yıl önce kullanıma sunulan işletim sistemi sonrasında Windows 8 ve Windows 10 ile devam etmişti. Halen dünya çapında milyonlarca bilgisayarda kullanılan Windows 7 işletim sistemi artık güncelleme almayacak.

İşletim sistemi artık güncelleme almayacağı için özellikle siber saldırılar için açık bir hedef haline gelecek. Ek olarak kullanıcılar Microsoft Office gibi yazılımlar için de güncelleme alamayacaklar. Öte yandan Windows 7 için bireysel destek sona erse de kurumsal kullanıcılar için halen desteğin sürdüğünü belirtelim.

Yorumlar
jfhfhfhrhrfhfhhhfh
yazıklar olsun
Cevapla
yakup
windows 7 desteğini kaldırdı lakin destek istiyorsanız ücret karşılığında desteğini sağlıyor genel olarak windows 7 kullananlar yüzde olarak fazla ben diğer işletim sistemin kullanmama rağmen windows 8 windows 8.1 windows 10 hiç memnun kalmadım rahat kullanım içeriği yok windows 7 güncellemelleri almak için bir yol elbet bulurlar çevredeki arkadaşlara kimse sorsam herkes windows 7 candır diyor kimse diğer işletim sistemlerini beğenmiyor
Cevapla
💠 GakkoCan 💠
Hey gidi günler gençliğimin işletim sistemi insan ister istemez duygulani
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.