Xiaomi en sonunda Metaverse evrene katılıyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi en nihayetinde Metaverse evrene gireceğini açıkladı. Firmanın Metaverse evreninde neler yapacağını ve detayları bu haberimizden öğrenebilirsiniz.

Xiaomi en sonunda Metaverse evrene katılıyor!

Mobil ürünler dışında birçok sektörde yer alan Xiaomi, yeni patent başvurusuyla sanal dünyaya adım attığını açıkladı. Patent başvurusuna göre Xiaomi, Metaverse'e yeni karakterler ile katılıyor. Firmanın bu adımı sanal karakterler oluşturmakla ilgili bir dizi yeniliği içeriyor.

Kripto para birimleri ve Metaverse tüm dünyanın gündeminde. Metaverse teknolojisi gün geçtikçe daha iyi hale geliyor ve birçok kullanıcı bunu deneyimlemek için sabırsızlanıyor. Xiaomi de yeniliklere ayak uydurarak Metaverse'e resmen giriyor. Patent başvurusunun detaylarına bakınca oldukça etkileyici bir giriş kullanıcıları bekliyor.

Xiaomi Metaverse evrene giriş yapıyor

Metaverse'de kullanıcılar sanal bir karakter oluşturabilecek ve ardından onu eğitebilecek. Bu karakterler beslenebiliyor, giydirilebiliyor ve diğer birçok yetenekle donatılabiliyor. Uygulamadaki detaylara göre karakterleri oluşturma yöntemi oldukça basit. Yeni patent başvurusuna göre, görüntü parametrelerini ve sanal karakterleri oluşturmak için gereken diğer şeyler hakkında bazı ayrıntılar sağlıyor. Oluşturulacak yeni karakterler benzersiz bir gen dizilimine sahip olacaklar.

Xiaomi Metaverse everene karakterlerle giriyor!

Karakterlerin hepsi birbirinden farklı görünecek. Blockchain teknolojisiyle desteklenen yeni sanal karakterler, kullanıcılar için yeni eğlence tarzı olabilir. Bu sanal karakterler, blok zinciri sayesinde benzersiz olacak ve asla kopyalanamayacak. Ayrıca, bu teknoloji son derece güvenilir ve merkezi olmayan bir teknolojiyi içeriyor.

Xiaomi Metaverse evrene "Kripto Tavşanlar" ile giriyor!

Bu patent başvurusuna benzer şekilde Xiaomi, 2018 yılında “Crypto Rabbit ” adında sanal bir evcil hayvan tavşanı piyasaya sürmüştü. Zamanının çok ötesinde olan Xiaomi, 1 Mart 2022'de Crypto Rabbit'i kaldırdı. Markanın 2018'de tanıttığı bu kripto tavşanlar, şifreli yapısı sayesinde benzersizdi. Tavşanı yarattığınız andan itibaren başkaları tarafından kopyalanamıyor veya değiştirilemiyordu.