Güncel

Xiaomi öyle bir tokat yedi ki kendisine zor gelir!

Huawei'den ayrılan alt marka Honor, önemli rakiplerini geriden gelmesine rağmen geçti. Detaylar haberimizde.


Bugün Honor, Huawei'den tamamen ayrı bir şirket olarak devam ediyor. Akıllı telefon pazarında kendi yolu, kendi stratejisi, kendi kadrosu ve tedarikçileri ile yolunda emin adımlarla ilerliyor. Honor'un piyasada hiçbir engeli yok ve şirket kaybettiği zemini yeniden kazanmak için de acele ediyor.

Raporlara göre Honor, Temmuz sonunda Apple ve Xiaomi gibi şirketleri geçerek Çin'deki en büyük üçüncü marka oldu. Danışmanlık ajansı Cinno Reasearch'e göre, Temmuz ayındaki çalışma sonuçlarına bakıldığında birinci ve ikinci sırayı, piyasa sırasıyla 5,6 milyon ve 5,3 milyon sevkıyat gerçekleştiren Oppo ve Vivo aldı. Dördüncü sıra, teslim edilen 3,9 milyon cihazla Xiaomi'ye giderken; beşinci sıra, Çin'deki sevkiyatları 3 milyon cihaza ulaşan Apple'ın oldu.

Bu yılın Ocak ayında Honor akıllı telefonların Çin pazarındaki payı sadece %3 idi. Ancak o zamandan beri şirket, ana hissenin Çin pazarında olduğu payını arttırmaya başladı. Temmuz ayı sonunda, yerel pazarda mobil cihaz teslimatı 28,68 milyona ulaştı ve yıllık %28,6 büyüme gerçekleşti.

Büyümedeki kilit faktör 5G akıllı telefonlardı; Teslim edilen tüm mobil cihazların toplam hacminin %79,6'sı 22,83 milyon sevkiyat ile bu cihazlardı.

Honor'un Çin'de küresel bir merkezi var

ABD yaptırımları nedeniyle Çinli telekomünikasyon devi Huawei'den ayrılan Honor; Çin'in Shenzhen kentindeki küresel genel merkezinin açılışınıda resmen duyurdu.

Bu binanın toplam alanı yaklaşık 350 bin metrekare. Honor'un merkezi, Huawei'nin genel merkezine sadece 12 kilometre uzaklıkta. Ayrıca Honor'un Pekin, Nanjing, Xi'an ve diğer bölgelerdeki geliştirme merkezleri de buraya taşınacak.

Yeni genel merkezin çok sayıda çalışan için ofis alanlarına ev sahipliği yapacağı belirtildi. Ayrıca bina, gelişmiş laboratuvar aletleri ve donanımı için odalar sağlıyor.

Genel merkezin açılmasının Honor'un küresel işini geliştirmesine yardımcı olması bekleniyor ve akıllı telefon pazarındaki konumunu da güçlendiriyor. Şirket, özellikle orta ve üst düzey akıllı cihazlar segmentindeki varlığını genişletmeyi amaçlıyor. Yoğun rekabet ortamında 300-600 dolar ve üzeri fiyat aralıklarında büyük bir sallanma bekleniyor.

Ayrıca gelecekte Honor'un hisselerinin halka arzını gerçekleştirmesi de olasılık. Genel olarak, genel merkezin açılışı, markanın Çin iç pazarındaki ve diğer bölgelerdeki varlığını genişletme konusunda ciddi niyetlerinden bahsediliyor.

Honor'un anavatanında hızla yükselişini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yorumlar
Misafir
Boynuz kulağı geçti...
Cevapla
Ulusoy
Xiaomi fiyat performans tarafında bence en iyisi
Cevapla
Ali
Ne en iyisi git bir teknik servisinin önünde bekle ne beddua ediyorlar gelenler. GENPA, Evofone sıkıntı ile dolu
Mk-ultra
Osmanlı tokadı yediyse çok zor kendine gelir. Belkide hiç kendine gelemeyecek
Cevapla
Serkan
Birbirinize boşuna yemeyin bu haber deki veriler kayitlit olanlar şuan Türkiye yi bize alırsak sadece kullanılan xaomi cihazların en az iyimser oluyorum %50 si kayıt dışı gelenler şuan bu mesajı yazdığım cihaz gibi 🤣😂
Cevapla
Akın
Benimkide yurtdışı
Mehmet
Aynı bu mesajı yanıtladığım cihaz gibi
Berzan
Makaleyi okuduktan sonra anladım ki,Xiaomi nin Çin'deki rakipleri sadece, iPhone,Oppo,Vivo, Samsung,Honor vs değil.Markaların hepsi ve şu makalenin sahibi bile kıskanıyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.