Xiaomi'nin ilk Android 14 güncellemesini alacak modelleri belli oldu!

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, ilk Android 14 güncellemesini alacak olan modelleri açıkladı. Gelin haberimizin detaylarına yakından bakalım.

Xiaomi'nin ilk Android 14 güncellemesini alacak modelleri belli oldu!

Xiaomi, Android 14 tabanlı MIUI'nin ilk sürümlerini geliştiriyor gibi görünüyor. Gelen sızıntılara bakılırsa MIUI'nin dahili kodunda yer alan bilgilerde ilk cihazlar belli olmuş bile.

Xiaomi Android 14 ile MIUI güncellemelerini hızlı sunabilir

Google Android 14 ile tasarımsal düzeyde büyük bir değişiklik getirmese de 64 bit uygulamalar için getireceği destekle büyük işlere imza atabilir. Bunu iyi bilen Xiaomi, telefonlarına en son Android sürümünü MIUI ile birlikte daha hızlı yayınlayabilir. Yeni Android sürümü ayrıca güvenlik alanında alacağı ve kötü amaçlı yazılımların yayılmasını önleyebilen "Gelişmiş Bellek Koruması" ile gelecek.

Gelişmiş hareketli navigasyon sistemi, AV1 açık codec bileşeni için destek ve tabletler gibi büyük ekranlar için daha fazla optimizasyon içeriyor. Buna yeni özelleştirme ve arka plan oluşturma seçeneklerinin yanı sıra Instagram gibi uygulamalar için 10 bit HDR video uyumluluğu eklenecek.

Xiaomi Android 14'ü alacak olan ilk model belli oldu!

MIUI dahili kodunda gözüken kodlarda Android 14 ve bazı cihaz bilgileri yer alıyor. Buna göre Xiaomi 12T muhtemelen yıl sonunda Android 14 tabanlı MIUI'yi alan ilk model olacak. Ek olarak, MIUI'nin dahili kodunda, özellikle Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi Pad 6 ve Xiaomi Pad 6 Pro da dahil ilk güncellemeyi alacak olan modeller olacak.

Şirket güncelleme ve fiyat konusunda kullanıcılarını çileden çıkarmıştı. Buna bakarak Xiaomi'nin eskisi gibi piyasada tutunabileceğini düşünüyor musunuz?