Xiaomi'nin MIUI 13 güncellemesi sonrası Redmi modeli büyük arıza çıkarttı!

Xiaomi'nin MIUI 13 güncellemesi sonrası bazı modellerinde ciddi sorunlar olduğu ortaya çıkmıştı. Şimdi ise sevilen Redmi modelinde büyük sorunlara neden oldu. İşte tüm detaylar.

Xiaomi'nin MIUI 13 güncellemesi sonrası Redmi modeli büyük arıza çıkarttı!

MIUI 13 güncellemesinden sonra sorun yaşayan popüler modellere en çok sevilen bir model daha ekleniyor. Firma büyük probleme yol açan sorunu çözmenin yollarını arıyor. Şüphesiz son yıllarda hızla yükselen şirket MIUI 13 sonrası büyük itibar kaybedebilir.

Sevilen Redmi modelinin kamerası MIUI 13 sonrası çöktü

Xiaomi, ürünlerini birçok bölgede alt firmaları vasıtasıyla sattığı için ürün kalitesini sağlamak Çinli şirket adına çok daha zor hale geliyor. Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 Pro'nun Hint versiyonu oluyor. İki cihazın teknik özellikleri aynı olmasına rağmen, MIUI 13 sonrası yaşanan kamera sorunu, Hint modelinde daha ciddi boyutlara ulaşmış durumda.

Redmi Hindistan, sorunun farkında olduklarını ve etkilenen akıllı telefonların onarımını hiçbir ek ücret ödemeden sağlayacaklarını duyurdu. Redmi Hindistan, Twitter hesabında bir duyuru yayınladı.

Sevilen Redmi modeli MIUI 13 sonrası büyük sorun yaşıyor!

“Xiaomi Hindistan'da tüketiciler yaptığımız her şeyin merkezinde yer alıyor. Bazı Redmi Note 10 Pro ve Redmi Note 10 Pro Max kullanıcılarımızın karşılaştığı kamera sorunlarının farkındayız. Etkilenen kullanıcıların 2000'den fazla Xiaomi Yetkili servis merkezinden herhangi birini ziyaret etmelerini rica ediyoruz. Servis ekiplerimiz hiçbir ek ücret ödemeden kapsamlı teknik destek ve onarım sağlayacaktırKullanıcılarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz. Kullanıcılarımızın beklentilerini aşan kullanıcı merkezli bir deneyim sunmaya kararlıyız.” açıklamasını yaptı.

Etkilenen kullanıcılar kamera uygulamasında, bulanık görüntüyle ve "Kameraya bağlanılamıyor" mesajıyla karşılaşıyor. Cihazın kamerası 3. parti kamera uygulamalarında da çalışmıyor. Xiaomi'nin ücretsiz onarım sunması harika olsa da Redmi Note 10 Pro'larda bu sorunu yaşayanlar ve Xiaomi'nin resmi olarak bulunmadığı ülkede yaşayanlar için bu sorun can sıkıcı olacak.

Redmi Hindistan'nın tweetini bu linkten görebilirsiniz. Xiaomi ve Redmi telefonlarında yaşanan MIUI 13 sorunları hakkında ne düşünüyorsunuz?