Yemeksepeti ve Getir arasındaki rekabet kızıştı!

Yemeksepeti’nin sahibi Getir'in rakibi olan bir markaya yatırım yaptı. İşte detaylar.

Yemeksepeti ve Getir arasındaki rekabet kızıştı!

Yemeksepeti’nin sahibi Delivery Hero, Getir’in en büyük rakiplerinden birne yatırım yaptı. Şirket, Getir'in İngiltere ve Avrupa’daki rakibi Gorillas’ın 1 milyar dolar değerindeki fonlama turunda şirkete 235 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu. Delivery Hero bu yatırımla beraber Gorillas’ın yüzde 8’lik hissesinin sahibi konumuna yerleşti.  Yatırım sonrasında şirketin değerlemesinin yaklaşık 3 milyar dolara yükseldiği de belirtildi.

Yemeksepeti'nden Getir'i üzecek yatırım!

Yemeksepeti ve Getir arasındaki rekabet kızıştı! - Resim : 1

Delivery Hero, Yemeksepeti'ni 2015 yılında satın almıştı. Şirket Getir'i üzecek bir yatırım haberiyle gündeme geldi. Yemeksepeti'ni sahibi Delivery Hero, Getir'in Avrupa'daki en büyük rakibine yatırım yaptı. Böylece Getir ve Yemeksepeti arasındaki rekabet daha da kızışmış oldu. Geçtiğimiz günlerde Yemeksepeti logosunu ve temasını değiştirdi. Ardından Getir'in de değiştirdiği gözlemlendi. 

Daha önce Getir, bünyesine Çarşı sekmesi ekledi. Ardından Yemeksepeti'nin mahalle sekmesi eklediği gözlemlendi. Getir, şimdi de hizmetine taksi sekmesi de ekledi. Bi Taksi ve Getir işbirliği ile ortaya çıkan çalışma sayesinde Getir uygulamasından artık taksi de çağırılabiliyor. Getir kısa süre önce Avrupa pazarına da açılarak büyümesine büyüme katıyor diyebiliriz. En son İtalya'da da bir şube edinen Getir Yemeksepeti'nin Türkiye'deki en büyük rakibi.

Söz konusu yatırımın ardından iki şirket arasındaki rekabet daha fazla kızışacak gibi görünüyor. Siz hangi uygulamayı tercih ediyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.