Güncel

Yeni iPad ve MacBook Air tanıtıldı! Canlı anlatım!

Apple yeni iPad ve MacBook Air modellerini tüketicilerin beğenisine sundu. Tanıtımı canlı yayında sizler için dakikası dakikasına aktardık. İşte detaylar!

Yeni iPad ve MacBook Air tanıtıldı! Canlı anlatım!

Apple, ABD'nin New York şehrinde 30 Ekim'de düzenlediği bir etkinlikle yeni iPad ve yeni MacBook modellerini tanıttı.


Yeni iPad ve yeni MacBook modellerini canlı anlatıyoruz!

Düzenlenen etkinlikle yeni iPad Pro modellerinin tanıtılması ile Apple, seriye yeni bir soluk getirdi. Güncellenen ve tasarımı yenilenen iPad'de iPhone X modellerinde olduğu gibi Home tuşu artık yok. Yeni MacBook Air modeli de bu etkinlikte tanıtıldı. 

İşte dakikası dakikasına Apple etkinliği! 

17:10- Canlı yayın başladı. Tanıtım reklamı yayınlandı. Yeni MacBook Air gösteriliyor.

17:12- Oldukça ince bir Mac var karşımızda. Özelliklerin anlatılması için bir Apple çalışanı sahneye çıktı. Yeni Mac, Apple dokunuşlarını köküne kadar üzerine taşıyor. Çerçeveler tamamıyla kalktı, oldukça ince bir çerçeve var. Sonsuz ekran hissi vermekte.

17:14- 4 milyon pixele hazır olun. Face Time HD kamerası da yeni Mac ile beraber geliyor. iOS 12.1 ile 32 kişiye kadar görüntülü grup görüşmesi yapılabilecek. Tasarım ikinci nesil Apple çipi ile beraber geliyor. Tüm bilgiler o çip içerisinde güvende olacak.

17:17- Cihaz oldukça sessiz bir şekilde çalışıyor. Touchpad artık yüzde 20 daha geniş. Ses kalitesi konusunda da geliştirmeler var. Yüzde 25 daha yüksek ses çıkışına sahip yeni MacBook Air. Bağlanabilirlik seçenekleri sunulacak.

17:20- 8. nesil i5 işlemci mevcut cihazda. 1.5 TBB artırılabilir depolama ve tüm gün kullanım garantisi yeni MacBook Air ile beraber geliyor. 30 saat boyunca iTunes üzerinden video izlenebilecek. Cihaz yüzde 17 daha küçük hale getirildi. Seyahatlar artık daha rahat olacak. Cihaz yüzde 10 daha ince! 

17:24- Cihaz tamamıyla dönüştürülebilir maddeler ile üretildi. Yeni bir alüminyum geliştirilmiş durumda. Bilgisayarın kasası tamamıyla dönüştürülebilir. Ürün farklı renk seçenekleri ile gelecek. 8 GB lık ürün için 1199 dolar ödemek zorundasınız. 

17:28- Siparişler bugünden itibaren açıldı. Ürün Gri, Uzay grisi ve Altın renk seçeneklerine sahip olacak. Yeni Mac Mini tanıtıldı! 

17:30- Yeni Mac mini 2 TB depolama alanı sunuyor. T2 güvenlik çipi Mac Mini'de de mevcut. Oldukça sessiz bir cihaz ve soğutma sistemi baştan aşağı yenilendi. Ethernet girişi Mac Mini ile geldi. 

17:34- Mac mini 799 dolardan satışa sunulacak. Bugünden itibaren ürünü ön sipariş edebilirsiniz. 7 Kasım'dan itibaren de satışa sunulacak. Mini yine MacBook Air gibi dönüştürülebilir malzemelerden üretildi. 

17:37- Apple mağazalarında artık fotoğrafçılık, kodlama gibi dersler verilecek müşterilere. 

17:42- Tayland'a yeni bir Apple mağazası açılıyor bugün. Mağazalar hakkında bilgi veriliyor. 

17:45- Yeni iPad tanıtılıyor! 400 milyon iPad satılmış şimdiye kadar. Dünyada en çok iPad satılmış. Diğer rakibi HP. Eski iPad ürünler hakkında genel bir bilgi veriliyor. Yeni iPad Pro gösterildi! 

17:47- Herhangi bir bilgisayarda yapabildiğinizden daha fazlası yeni iPad Pro'da olacak. Artık daha ince bir iPad Pro var ve birçok renk seçeneği bizlere sunulacak. Artık tuş yok yeni iPad Pro'da! 

17:50- Yeni iPad Pro'nun ekranı sizlere kaliteli bir video deneyimi sunacak. Yeni iPad Pro'nun kenar çerçeveleri inceldi. Ekran daha da büyütüldü. 12.9 inc! Tam A4 kağıdı boyutunda olacak yeni iPad Pro. 5.9 mm inceliği sunacak bizlere. 

17:53- Face ID geldi. Touch ID tamamen kaldırıldı. Tüm tablet ve bilgisayarlardan daha güvenli bir tablet olacak yeni iPad Pro. Toplamda 8 sensör mevcut. Kamerası ise 8 MP. Uygulamalar arasında oldukça hızlı geçişler yapılabilir artık. Birden fazla uygulama ile aynı anda çalışabilirsiniz. A12X Bionic ile gelecek iPad Pro! 

17:58- USB-C desteği ile geliyor iPad Pro. iPhone telefonunuzu iPad Pro ile şarj edebileceksiniz. Yeni kalem gösteriliyor.  Baştan aşağı yenilenmiş durumda kalem. Daha çok kurşun kalem tasarımı sunacak bizlere. Klavye desteği de sunulacak iPad Pro için. 

18:03- 2K ile özel bir anlaşma yapılmış iPad Pro için. 2K başkanı iPad Pro'ya konsoldaki kaliteyi getirdik diyerek 2K19'u gösteriyor. Detaylar gerçekten de etkileyici. 

18:08- Adobe ile anlaşma yapılmış. Photoshop üzerinde neler yapılabileceği gösterilmekte. Renk değişimlerinden tutun kopyalama tekniklerine kadar her şey detaylıca incelenebiliyor ve üzerinde çalışılabiliyor. 

18:12- iPad Pro için bir tanıtım videosu yayınlandı. 

18:18- Yeni iPad Pro'nun (11 inch) fiyatı 799 dolar. 12.9 inclik ise 999 dolar olacak. En küçük ekranlı iPad Pro ise (10.5) 649 dolar.

18:23-5: Sunum yavaş yavaş sonlandırılıyor. Tim, iOS 12'nin başarısından bahsediyor. Lana Del Rey sahneye çıktı. Performans sergileyip sunum sonlandırılacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.