Youtube Müzik Spotify'a rakip olmak için sınıf atlıyor

Google, Youtube Müzik uygulamasını daha da geliştirmek için çabalıyor ve şimdi iki yeni özellikle karşımızda. İşte detaylar.

Youtube Müzik Spotify'a rakip olmak için sınıf atlıyor

Google, YouTube Music'i Spotify ve Apple Music gibi gerçek bir rakip haline getirmek için çok çalışıyor ve son zamanlarda uygulamaya birçok yararlı özellik sundu. Şimdi, 9to5Google yakında YouTube Müzik uygulamasına gelecek başka bir özellik hakkında bilgi verdi ve bu bilgiye göre dinlediğiniz şarkıyı Instagram veya Snapchat hikayenizde paylaşabilirsiniz gibi görünüyor.

Youtube Müzik'e Spotify'dan bazı özellikler geliyor

Bu işlev henüz aktif olmasa da, Android cihazınızda Snapchat veya Instagram yüklüyse YouTube Müzik uygulamanızda buna yönelik seçenekleri görebilirsiniz. En son sürüme sahipseniz, Paylaş düğmesinin artık paylaşım için iki yeni hedefi olduğunu görebilirsiniz: "Instagram hikayeleri" ve "Snapchat hikayeleri". Akış hizmeti tarafından oluşturulmuş gibi görünüyorlar.

Youtube Müzik Spotify'a rakip olmak için sınıf atlıyor - Resim : 1

Şu anda bunlara dokunursanız, Google hala yeni özellik üzerinde çalıştığı için YouTube Müzik uygulamasını kilitlersiniz ve işe yaramaz. Muhtemelen, bu işlevselliğin hayata geçtiği anda dinlediğiniz şarkıyla bir hikaye paylaşabileceksiniz. Instagram'ın hikayenizi izleyenlerin YouTube Music'i açıp dinlemeye başlaması için bir bağlantıya sahip olması da olasılıklar arasında.

Şu anda YouTube Müzik ile entegrasyon ne Instagram'da ne de Snapchat'ta mevcut görünmüyor.

Diğer bir yenilik ise, YouTube Müzik yakında kullanıcıların en çok dinledikleri şarkıları görmelerine olanak tanıyan, "Yılın Özeti" benzeri bir oynatma listesi sunacak. Hem Spotify hem de Apple Music, yılın sonuna doğru, her kullanıcının dinleme alışkanlıkları hakkında harika bilgi grafikleri ve verilerle birlikte benzer bir çalma listesi sunuyor.

Youtube Müzik Spotify'a rakip olmak için sınıf atlıyor - Resim : 2

Bir YouTube Müzik kullanıcısı, uygulamanın ana sayfasının üst kısmında "2020 Yıl İncelemem" olarak görünen bu yeni oynatma listesini almış. YouTube Müzik, kapak resminin altında oynatma listesine hangi sanatçıların dahil olduğunu da gösteriyor. Bununla birlikte, Spotify'dan farklı olarak, çalma listesi herhangi bir infografik veya veriyle gelmiyor ve uygulamanın özel çalma listesini paylaşma seçeneği yok gibi görünüyor. Kişiselleştirilmiş çalma listesinin yanı sıra Google, hizmete genel En İyi Şarkılar 2020, En İyi Pop 2020 ve En İyi Latin 2020 çalma listelerini de ekledi.