Zoom kullanıcıları dikkat! Yeni bir dönem başlıyor

Zoom kullanıcıları için yeni bir dönem başlıyor. Şirket artık reklam sunacak. İşte detaylar.

Zoom kullanıcıları dikkat! Yeni bir dönem başlıyor

Video konferans uygulaması Zoom için artık yeni bir dönem başlıyor. Şirket reklam gösterimi için kapıyı resmen açtı. Özelikle pandemide ciddi bir çıkış yakalayan platform online görüşme yapan herkesin ilk tercihi durumunda.

Ancak şirket şimdi platformunda bazı değişikliklere gidiyor. Ücretsiz olan "Basic" (Temel) paketindeki kullanıcılar için reklam uygulaması gelecek. Zoom, koronavirüs pandemisi ile birlikte kullanıcı sayısında ciddi bir artış yakalamayı başardı. Yakaladığı başarıyı devam ettirmeyi planlayan şirket şimdi bazı değişikliklere gidiyor.

Zoom kullanıcıları dikkat! Yeni bir dönem başlıyor

Zoom kullanıcıları dikkat! Yeni bir dönem başlıyor - Resim : 1

Pandeminin hayatımıza girmesiyle dünya dijitalleşti diyebiliriz. İş görüşmeleri hatta sosyalleşme amacıyla yapılan görüşmeler bile artık dijital platformlarda gerçekleşiyor. Zoom da bu durumun farkında olacak ki kendi platformunda bazı değişikliklere gidiyor. Ücretsiz olarak kullanılabilecen Zoom, hayatın dijitalleşmesinden en çok yararlanan şirketler arasında. Şimdi reklam odaklı yeni bir dönem başlıyor.

Video konferans şirketi Zoom, 'ücretsiz olarak kullanılabilen "Basic" (Temel) paketini kullanan kullanıcıları için reklamları denemeye başlayacak. İyi haber şu ki görüşme sırasında reklam olmayacak. Temel paket kullanıcıları, başka bir Temel paket kullanıcısı tarafından düzenlenen bir toplantıya katılırsa reklamlar görünmeye başlayacak. Reklamların başlatılacak olması akıllara güvenlikle ilgili bazı sorular getirdi. Ancak şirket net bir cevapla akıllardaki güvenlik sorularını yanıtladı. Söz konusu reklamlar için görüşme içerikleri promosyon veya üçüncül amaçlar için kullanılmayacak.