Güvenlik

Zoom uygulaması kullananlara şok!

Karantina altında olduğumuz şu günlerde popüler hale gelen Zoom isimli uygulamanın görüşmeleri sakladığı ortaya çıktı.

Koronavirüs pandemisi sebebi ile evde kalmaya devam ettiğimiz şu günlerde, akraba ve arkadaşlarımızla online olarak görüşme imkanı bulabiliyoruz. Hatta ve hatta yalnızca eş-dost görüşmeleri değil, bazı iş toplantıları da bu yol ile gerçekleştiriliyor.

Bu anlamda insanların görüşmelerini gerçekleştirdiği popüler uygulamalardan birisi de Zoom Meeting oldu. Son günlerde kullanıcı sayısı hızlı bir şekilde artan Zoom için ise şok bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre online görüşme olanağı sunan uygulama, yapılan bu görüşmeleri kendi bulutunda saklıyor!

Zoom uygulaması kullananlara şok!

Daha önceki dönemlerde de güvenlik açıkları ile sık sık gündeme gelen Zoom Meeting, bir yandan kullanıcı sayısının artmasına sevinirken, bir yandan da farklı sıkıntılar ile boğuşmak durumunda kalıyor. Son problem ise uygulamanın görüşmeleri sakladığı yönündeki iddialardan kaynaklanıyor. Bir güvenlik uzmanı olan Patrick Jackson uygulama için gerçekleştirdiği taramada, herkesin bulut üzerinden kolay bir şekilde ulaşabileceği 15 bin kayıt ile karşılaştığını ifade ediyor.

Bu kayıtlar akraba ve arkadaş konuşmalarından iş toplantılarına ve kurs derslerine kadar birçok görüşmeyi içeriyor. Söz konusu iddia Zoom uygulamasının güvenlik kaynaklı sorunlarını bir kez daha açığa çıkartırken, kullanıcıların da kafasındaki soru işaretlerini arttırdı. Zoom Meeting yetkililerinden biri ise bu kayıtların kullanıcı kaynaklı olduğunu ifade etmek ile yetindi. Aynı kişi, bulut üzerindeki kayıtlara ulaşmanın kolay olmadığını da sözlerine ekledi.

Yorumlar
ahmedow
deepweb satılık bilgiler mevcut gerisini siz düşünün
Cevapla
Ahmet
Bak hele
Cevapla
Mert
Konuya açıklama getireceğim, Instagram ve Facebook'da ki izinlere bakın bi de zoom programının izinlerine, zoomdan daha fazla izinleri var. Her türlü bilgilerimizi alıyorlar. Bu sadece zoom programında DEĞİL. Ayrıca görüntüyü kapatınca göremiyorlar diyen bazı cahiller var. Görüntü iznini vermişsin zaten kamerayı açsan ne farkedecek. KISACASI KULLANMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ.
Cevapla
sdf
cahiller yerine iyi anlayamayan fark edemeyen de dene bilir her kezin eksik olduğu cahil kaldığı yanı ola bilir.
Mehemt
İyi dedin abi
Ali
Haklısınız hocam
Çiçek
bu haberler yalan kullanmaya devam edebiliriz müdürümüz dedi
Cevapla
mustafa
müdürünüzün siber güvenlik bilgi seviyesi nedir acaba ??? insanları yanlış yönlendirmeyin zoom meeting i yapan yazılımcı babanızın oğlumu ?? 20 yıldır bilişim sektöründeyim adamların haberi baştan sona doğru!!!! müdürü kullamaya devam edin demiş miş miş
TreWertOfKingo
Ha gerçek ha yalan her türlü...
Safa
Microsoft teams kullanın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.