İnternet

Bakan Arslan'dan yeni Wikipedia açıklaması geldi!

Uzun süredir ülkemizde erişim yasağı bulunan Wikipedia hakkında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bazı açıklamalarda bulundu.

Bakan Arslan'dan yeni Wikipedia açıklaması geldi!

Geçtiğimiz sene, Nisan ayından beri Türkiye'den erişim sağlanamayan Wikipedia'nın tekrardan erişime açılmasıyla ilgili süreç açıkçası çözülecek gibi durmuyor. Geçtiğimiz dönemler "We Miss Turkey" şeklinde reklam kampanyası yapan Wikipedia'nın haberini sizlere aktarmıştık.

Türkiye ile görüşmelerine devam eden Wikipedia, anlaşılan sadece göz boyamak amacıyla çalışmalarını yürütmekte. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Wikipedia'nın Türkiye'deki erşimi ile ilgili gelen soruya şu şekilde yanıt verdi:

Arslan, "Sistemleri gönüllü editörlük üzerinden yürümesine rağmen Türkiye'den müdahale etmek isteyen editörleri engellediler. Uyardık, gereğini yapmadılar. Mahkeme karar aldı, karar çerçevesinde yayınları durduruldu. Biz, tekrar yayınların açılması adına sürekli görüşüyoruz.

Çünkü ülkemiz insanına bir yerden hizmet gelecekse bu hizmetin devam etmesini istiyoruz. Fakat bugüne kadar mahkeme kararlarını uygulamak, editörleri serbest bırakmak ve hatalı bilgilerin düzeltilmesi yönünde bir adım atmadılar. Adımı attıkları andan itibaren mahkemeler de gerekli düzeltici kararları alır, biz de gerekli uygulamayı yaparız" dedi.

Bu çekişme ne zaman son bulur bilemiyoruz ancak anlaşılan bu iş gittikçe arap saçına dönecek gibi duruyor.

Yorumlar
Smart
O zaman erişimi engelleyin gitsin. Batının meşhur çifte standartlarını bunlar da uyguluyor. Kendi fikirlerine uygun olunca demokrat ve özgür, kesiliyorlar ama kendi fikirlerine uymadı mı baskıcı ve iki yüzlü oluyorlar.
Cevapla
fikret
burasi turkiye bizim kurallarimiz gecer. uyacaklarsa gelirle... paypal noldu... hala uzlasamadilar.. kafasina gore herkes at kosturamaz...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.