İnternet

Televizyonda taksit sayısı arttı!

Ticaret bakanlığı tarafından yapılan bir düzenleme ile televizyonlarda taksit sayısı artırıldı.

Televizyonda taksit sayısı arttı!

Telefon, televizyon, bilgisayar ve benzeri elektronik cihazlarda taksit sayısı ile ilgili yapılan düzenlemelere yeni bir eklenti yapıldı. Ticaret bakanlığının yaptığı düzenleme ile televizyonlarda taksit sayısında yeni bir dönem başladı.

Televizyonda taksit sayısı arttı!

Bakanlık tarafından hazırlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre taksit süreleri, ses ve görüntü sistemleri satışları ile fiyatı 3 bin liranın üstünde olan televizyon satışlarında 3 ay, bilgisayar ve tablet bilgisayar ile fiyatı 3 bin 500 liranın üstünde olan cep telefonu satışlarında 6 ay, fiyatı 3 bin liranın altındaki televizyon satışlarında 9 ay olarak uygulanacak.

Yapılan düzenlemeye baktığımızda özellikle uygun fiyatlı televizyonların alımının teşvik edildiği, pahalı televizyonlar için taksit sayısının üç ile sınırlandırılmasının bu ürünlerin satışını etkilemesi bekleniyor. Günümüzdeki televizyon fiyatlarına baktığımızda 3000 TL altında az sayıda 4K model olduğu görülüyor. Full HD televizyonlarda ise bol miktar seçenek bulunuyor. Uygun fiyatlı modelleri de sayarsak 3000 TL altında 200 farklı televizyon modeli bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.