İnternet

Yemeksepeti CEO'sundan açıklama geldi

Yemeksepeti kurucu ve CEO'su Nevzat Aydın, şirkete yapılan siber saldırı sonrasında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yemeksepeti CEO'sundan açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde Yemeksepeti, büyük bir siber saldırının kurbanı olmuştu. Bu saldırı sonucunda birçok kullanıcının bilgileri, gizliliğini kaybetti.

Özellikle koronavirüs pandemi döneminde, çevrimiçi sipariş hizmetleri hızla ayılarını arttırdı. Yemeksepeti.com, 2001 yılında kurulan bir yemek sipariş hizmeti. Bu alanda ilkleri oynamakla birlikte, Türkiye’nin en popüler hizmeti olma konumunda. Dolayısı ile gizliliği kaybedilen kullanıcı bilgilerinin sayısı milyonları aşıyor.

Olaylar sonrasında açıklamalar, resmi sosyal medya hesaplarından ve kullanıcılara direk mesaj yoluyla yapılmıştı. Ancak kullanıcıların tepkileri devam etti. Eleştirilerin odak noktasında olan CEO Nevzat Aydın ise, attığı tweet ile sessizliğini bozarak, ne kadar üzgün olduğunu dile getirdi.

Attığı tweetin devamında ise ekledi;

“Arkadaşlar kısa süre önce yaşananlar malum. Detayları resmi hesaplarımızdan kamuoyuyla, direkt iletişim kanallarından kullanıcılarımızla tüm şeffaflığıyla paylaştık. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için ilgili kurumlarla tam iş birliği içerisinde devam ediyor süreç."

"Hislerimi ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Çok üzgünüm. 20 yıl boyunca en büyük önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyeti oldu, olmaya da devam edecek. Benzer bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm gelişmeleri yapmayı sürdürüyoruz."

"Her fırsatta dile getirdiğim gibi Yemeksepeti'ni bugünkü konumuna ben ve çalışan arkadaşlarım değil, sizlerden oluşan Yemeksepeti Ailesi getirdi. Dünden gereken dersleri çıkardık; çok daha inançlı ve çok daha güçlü bir şekilde Yemeksepeti'nin yarınını inşa edeceğiz."

Yemeksepeti'nin siber saldırıya uğraması sonucunda binlerce kullanıcının bilgileri çalınmıştı. Teknolojioku olarak önerimiz bu platformu kullanıyorsanız şifrenizi değiştirme yönünde olacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.