Cyberpunk 2077 için bir kötü haber daha geldi!

CDPR'ın çok konuşulan bug'lı oyunu Cyberpunk 2077 için bugün bir kötü haber daha geldi. PS5 sahipleri güncelleme sonrası oyunu oynayamaz oldu.

Cyberpunk 2077 için bir kötü haber daha geldi!

The Witcher 3'ün geliştiricisi olan CDPR, geçtiğimiz yılın son ayında Cyberpunk 2077 ile karşımıza çıkmıştı. Çıktı çıkmasına ancak oyun konsol tarafında bug'dan ve performans sorunlarından dolayı oynanamaz haldeydi. Hatta bu süreçte Sony, oyunu PlayStation Store'dan atmıştı.

Cyberpunk 2077 için bir kötü haber daha geldi!

CDPR geçtiğimiz günlerde 40 GB büyüklüğünde güncelleme yayınlayarak sorunları çözdüğünü belirtmişti. 500'den fazla sorunu çözdük diyen ekip, oyuncuları yine yüz üstü bıraktı diyebiliriz. Çünkü oyun PlayStation 5'te oynanamaz hale geldi. Güncellemeyi yükleyen oyuncular, oyunda arabaların iç içe girdiğini hatta sık sık glitch'e yakalanıp sonsuza kadar aşağıya düştüğünü belirtiyor.

Oyun kadar güncelleme yayınlayan CDPR'ın sorunları hala çözememesi aslında normal. Çünkü oyundaki hataları düzeltmek için oyunu gerçekten de baştan kodlamak gerekiyor. Sürekli geliştirici ekibinde değişiklik yaşayan CDPR, hataları düzeltmek için genel bir kod yazmış gibi görünüyor. Bu kod da diğer hataları tetikliyor.

Cyberpunk 2077 için bir kötü haber daha geldi! - Resim : 1

Cyberpunk 2077'nin tamamen düzelmesi için 2021'in sonuna kadar beklemeniz gerekecek gibi görünüyor. Yeni nesil yaması geldikten sonra konsolda oynanabilecek seviyeye gelmesi beklenen oyun, son 10 yılın en büyük hayal kırıklığı oldu diyebiliriz.

Son olarak CDPR'ın 2021 yılında Cyberpunk 2077'nin yeni nesil yamasının yanında The Witcher 3'ün de yeni nesil güncellemesini sunacağını belirtelim. Umarım o hatasız ve sorunsuz bir şekilde gelir...