Kripto Para

Açgözlülük ve iyimserlik arttıkça kayıpları gölgede bırakıyor!

Bitcoin gerçekleşmemiş karları, açgözlülük ve iyimserlik arttıkça kayıpları gölgede bırakıyor!

Açgözlülük ve iyimserlik arttıkça kayıpları gölgede bırakıyor!

Bitcoin ( BTC ) de dahil olmak üzere kripto para piyasasının çoğunluğu, düzenleyicilerin sektördeki hakimiyetlerini sıkılaştırması nedeniyle son günlerde biriken kayıpları dengelemeye çalışırken, ilk merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı, yenilenen umut işaretleri gösteriyor.

Açgözlülük ve iyimserlik arttıkça kayıpları gölgede bırakıyor!

Glassnode tarafından 10 Şubat'ta yayınlanan yeni rapora göre, Bitcoin için korku ve açgözlülük endeksi 58'de sıkı bir şekilde açgözlülük bölgesinde yer alırken, gerçekleşmemiş karlar son haftalarda kayıpları aşarak piyasalarda artan iyimserliği gösteriyor.

Açgözlülük ve iyimserlik arttıkça kayıpları gölgede bırakıyor! - Resim : 1

Bitcoin Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarar. Kaynak: Glassnode

Blockchain ve finans analitiği platformuna göre , piyasalardaki son konsolidasyon bekleniyordu:

“İyimserlik, yatırımcıların daha riskli varlıklara yönelmesiyle altcoinlerin geçen haftaki üstün performansını açıklıyor ve bu da son zamanlarda genel olarak bir soğumaya yol açıyor. Ortalık yatıştıktan ve Bitcoin yaklaşmakta olan aralığın sınırlarını 20 bin doların üzerine çıkardıktan sonra altcoinler muhtemelen daha iyi performans göstermeye devam edecek.”

Bitcoin fiyat analizi

Bu arada Bitcoin, günlük grafiğinde %0,16'lık mütevazı bir iyileşmeyi temsil eden 21.650$'dan işlem görüyor, oysa hafta genelinde %4,99'luk kayıplar kaydediyor. Bununla birlikte, mevcut fiyatı hala 30 gün öncesine göre %3 daha yüksek.

Açgözlülük ve iyimserlik arttıkça kayıpları gölgede bırakıyor! - Resim : 2

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin'in, amiral gemisi dijital varlık için parlak bir gelecek öngören sözlü destekçilerinin eksikliği olmadığını da not etmek önemlidir. Bunlardan biri, Bitcoin'i "sahte" ABD dolarına alternatif olarak öven ve 2025 yılına kadar 500.000 dolara ulaşacağını öngören, en çok satan kişisel finans kitabı "Zengin Baba Yoksul Baba" nın yazarı Robert Kiyosaki.

Bu arada, ödeme devi VISA'nın lider kripto ödeme platformu Wirex ile 40'tan fazla ülkede Bitcoin ve diğer kriptolar için kripto özellikli bankamatik ve ön ödemeli kartlar başlatmak üzere ortaklık kurması gibi olumlu gelişmelerin olumlu bir etki yaratması bekleniyor. gelecekteki dijital varlık fiyatları.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.