Kripto Para

Bitcoin artık takı törenlerinde de kullanılıyor!

Diyarbakır’daki bir düğünde damadın abisi, takı törenine damga vurdu. Damada Bitcoin takılması herkesi şaşırttı.

Bitcoin artık takı törenlerinde de kullanılıyor!

Kripto para piyasası son zamanlarda ilgi ile takip ediliyor. Buraya yatırım yapanlar, sanal paraların değerlerini dikkatli bir biçimde incelemek durumunda. Bildiğiniz gibi Bitcoin de ilk çıkan sanal para. Bir ara değeri 28 bin dolara kadar düşen kripto para, şu günlerde yatırımcılarını mutlu etmeyi başarıyor. 46 bin doları aşmayı başaran Bitcoin, yeniden 50 bin dolar seviyesini zorlayacak gibi duruyor.

Tüm bu popülerlik bahsi geçen sanal paranın daha da yaygınlaşmasına yol açıyor. Bunun hakkında ilginç bir haber ise Diyarbakır’dan geldi. Dünya evine giren Ruken ve Mahsum Yıldırım çiftine damadın abisi tarafından Bitcoin takıldı. Gelin ve damat ise bu durum karşısında şaşkınlıklarını gizlemekte zorlandılar.

Bitcoin artık takı törenlerinde de kullanılıyor!

Kuyumculuk işi ile uğraşan Mehmet Nur Yıldırım, olağan akışın dışında bir takı ile düğüne damga vurmayı başardı. Damadın abisi, kardeşine içerisinde 1.000 TL’lik Bitcoin bulunan bir hesap cüzdanı taktı. Bu hesap cüzdanının içerisinde şifre karekod formatında kağıda bastırılmış halde duruyordu. Gelin, damat ve hatta davetliler, bu olayın ardından yaşadıkları şaşkınlığı gizleyemedi. Mehmet Nur Yıldırım’ın bu hareketi ise haberlere konu olmaya yetti.

İlerleyen zamanlarda Bitcoin ve diğer sanal para birimleri hakkında bu tarz değişik haberler alabiliriz. Zira ekonomi dünyası, bambaşka bir noktaya evriliyor gibi. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.