Kripto Para

Bitcoin bir kez daha 20 bin doların altına geriledi

Kripto para piyasasının lider ismi Bitcoin, bir kez daha 20 bin dolar seviyesinin altına gerileyerek yatırımcılarını tedirgin etti.

Bitcoin bir kez daha 20 bin doların altına geriledi

Kripto para borsası geçtiğimiz yılın bu dönemlerdeki performansına adeta rahmet okutuyor. Ha yükseldi ha yükselecek derken neredeyse son 8 ayı tamamen kayıplarla geçiren borsa, yatırımcılarını tedirgin etmeye devam ediyor. Eğer siz de milyonlarca insanın yaptığı gibi kripto para borsalarının her gün yeni rekorlar kırdığı 2021 yılının Kasım ayında bu kervana dahil olduysanız, muhtemelen 69 bin dolar civarı bir seviyeden Bitcoin almışsınız demektir. Bugün gelinen noktada BTC’nin 20 bin doların altına gerilemesi ise, ana paranızın yaklaşık %75’inin eridiğini gösterecektir.

Bitcoin bir kez daha 20 bin doların altına geriledi

Öte yandan Mart ayı içerisinde 48 bin dolar seviyesinde olan lider kripto para birimine o dönemlerde yatırım yapanlar ise yaklaşık %60’lık bir zarar içerisindeler. Üstelik BTC’nin geçtiğimiz günlerde gelen faiz arttırımı ve SEC haberlerinin ardından bir kez daha 20.000 dolar seviyesinin altına gerilemesi, yakın zamanda bu zararların telafi edilmesinin bir hayli güç olduğunu gösteriyor.

Tabi her ne kadar sadece Bitcoin üzerinden gidiyor olsak da, yatırımcıların çok iyi bildikleri üzere BTC kripto paraların aynasıdır ve ondan yaşanan hareketler sektörün yönünü tayin edecektir. Nitekim bu borsanın ikinci en büyük para birimi olan Ethereum’da tıpkı Bitcoin gibi oldukça zor günlerden geçiyor. Son olarak bu haberi yaptığımız sıralarda 1 Bitcoin’in 19.300 dolar, 1 Ethereum’un ise 1.350 dolar olduğunu hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.