Kripto Para

Dünyada en çok kripto para kullanan ülke hangisi?

Kripto para borsası günden güne büyümeye devam ederken, bu yeni teknolojiyi en çok kullanan ülkelere baktığımız zaman liste bizi bir hayli şaşırtıyor.

Dünyada en çok kripto para kullanan ülke hangisi?

Kripto para borsası oldukça çalkantılı dönemlerden geçiyor. Hoş bu borsada henüz suların durulduğu tek bir günü bile hatırlamak zor ya neyse. Yakın zamanda Çin'den gelen açıklamalarda, daha önce biraz daha mesafeli ve gizliden gizliye yürütülen kripto para savaşı, artık ayyuka çıkmış ve Çin'de ilk ağızdan kripto paraya savaş açıldığı duyurulmuştu.

Dünyanın en büyük nüfuslu ülkesinden gelen bu açıklamanın ardından bir süredir yükseliş trendinde olan kripto para borsası yeniden kırmızıya dönmüş ve borsa genelinde %20'ye yakın bir düşüş yaşanmıştı. Ancak bu olumsuz gelişmelerin hiç birisi kripto para kullananların sayısını düşürmüyor. Aksine kripto para borsasına her gün yeni milyonlarca kişi katılıyor.

Dünyada en çok kripto para kullanan ülke hangisi?

TripleA isimli araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre, şu an dünya genelinde en çok kripto para kullanıcısı bulunduran ülke Hindistan. Buna göre, nüfusu yaklaşık 1,4 milyar kişiye dayanan dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinde, yüz milyondan fazla kripto para kullanıcısı bulunuyor. İkinci sırayı Amerika Birleşik Devletlerinin aldığı listede sırasıyla üç, dört ve beşinci sıralarda; Rusya, Nijerya ve Vietnam bulunuyor.

Bununla birlikte hemen belirtmek gerekir ki, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sıradaki 4 ülkedeki toplam kullanıcı sayısı, Hindistan'daki toplam kullanıcı sayısının yalnızca üçte birine denk geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.