Kripto Para

Ethereum uçuyor! Son dört ayın zirvesini gördü

Ethereum sınır tanımıyor. Kripto para birimi son dört ayın zirvesine ulaştı. İşte detaylar.

Ethereum uçuyor! Son dört ayın zirvesini gördü

Kripto para gündemi asla durulmuyor. Geçtiğimiz günlerde 4 merkez bankası dijital para denemesi yapacaklarını duyurmuştu. Bu haberin ardından yükselişe geçen Ethereum 4 ayın en yüksek zirvesini gördü. Bitcoin ise 50 bin dolar skalasında devam ediyor.

En son ciddi bir yükseliş gösteren Bitcoin, 23 Ağustos'ta 50 bin doların üzerini görmüştü. Elon Musk gibi isimlerinden de adından söz etmesiyle piyasa değeri değişen bitcoin bu yükselişini İngiltere PayPal sisteminde bitcoin ödemelerinin kabul edilmesine borçluydu. Ardından Bitcoin, 46 bin dolara kadar gerilemişti. Şimdi ise Ethereum uzun bir süreden sonra yeniden 3 bin 700 doların üzerine tırmandı.

Ethereum 4 ayın zirvesini gördü! Ani yükseliş

Ethereum uçuyor! Son dört ayın zirvesini gördü - Resim : 1

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), Avustralya, Malezya, Singapur ve Güney Afrika merkez bankaları arasında merkezi dijital para (CBDC) kullanımını test edeceklerini duyurdu. Dunbar Projesi olarak adlandırılan çalışmada ortak bir platform geliştirilmesi hedefleniyor. BIS’in açıklamasına göre sistem merkezi dijital para birimleri arasında doğrudan aktarım yapılmasına olanak sağlayacak. Böylece maliyeti ve harcanan süreyi önemli ölçüde azaltmış olacak.

BIS İnovasyon Merkezi Singapur Genel Müdürü Andrew McCormack, projeyle ilgili yaptığı açıklamada “Çoklu CBDC’ler üzerindeki çalışmalarız bir sonraki aşama için zemin oluşturuyor ve küresel ödeme bağlanılarını kuruyor. “ ifadelerini kullandı. Açıklamaların ardından Ethereum son dört ayda gördüğü en büyük zirveyi gördü. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.