Kripto Para

Kripto para devi Binance için büyük suçlama! Dengeler degişebilir!

Binance’i de ciddi yasal sorunlarla karşılaşan kripto ağır sikletler listesine ekleyebilirsiniz.

Kripto para devi Binance için büyük suçlama! Dengeler degişebilir!

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), Binance'i, kurucusu Changpeng Zhao'yu ve eski uyum şefi Samuel Lim'i hem kurumun düzenlemelerini hem de Emtia Borsası Yasasını ihlal etmekle suçluyor. Şirketin sözde kayıtsız kripto türevleri sunduğu, kullanıcılardan zorunlu kimlik doğrulaması istemediği, kendisini ABD düzenlemelerinden kaçınacak şekilde yapılandırdığı ve hatta müşterilere ABD merkezli müşteriler için kendi uyumluluk sisteminden nasıl kaçacaklarını söylediği iddia ediliyor.

CFTC, çiğnenen kuralların çoğunu Zhao'nun kendisinin yönettiğini iddia ediyor ve kanıt olarak sohbetler ve e-postalar olduğu bildiriliyor. 2022'de Binance'ten ayrılan Lim, plana bilerek yardım etmekle suçlanıyor. Diğer şeylerin yanı sıra, Amerikalı kullanıcıları bir VPN aracılığıyla alım satımları gizlemeye ve hatta paravan şirketler aracılığıyla yeni hesaplar oluşturmaya teşvik ettiği iddia ediliyor. CFTC baş danışmanı Gretchen Lowe, faaliyetin Binance'in uyumluluk mekanizmalarının "sahte olduğunu" gösterdiğini söylüyor.

Kripto para devi Binance için büyük suçlama! Dengeler degişebilir!

Komisyon, Binance'in kaydını ve ticaretini kalıcı olarak yasaklamayı, para cezaları vermeyi ve şirketin kazançlarını geri almasını sağlamayı umuyor.

Zhao'nun markası ayrıca BNB belirteci nedeniyle bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) soruşturmasıyla karşı karşıya ve uzun süredir devam eden bir soruşturma, olası içeriden bilgi ticaretini inceliyor.

Suçlamalar, kripto endüstrisini sarsan çok sayıda skandalın ardından geldi. FTX ve kurucusu Sam Bankman-Fried aleyhine yöneltilen dolandırıcılık suçlamaları en dikkate değer örnekler, ancak diğerlerinin yanı sıra Celsius'un eski CEO'su Coinbase ve Terraform Labs'ı hedef alan iddialar ve soruşturmalar da var. Binance, kalan en büyük kripto borsası ve ABD'deki bir yasak, müşteriler daha küçük şirketlere geçmek zorunda kaldığı için sektörü önemli ölçüde etkileyebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.