Kripto Para

Kripto para madenciliği yapan otomobil

Durduğu zaman kripto para madenciliği yapacak 2023 Spritus isimli elektrikli otomobil resmi olarak tanıtıldı.

Kripto para madenciliği yapan otomobil

Kripto para madenciliği birçok alanda yapılabilir hale geldi. İlk olarak ekran kartları ile başlayan kripto para madenciliği sabit disklerden farklı alanlara da yansımaya başladı. Kanadalı bir otomobil üreticisi Daymak, Spritus isimli yeni bir otomobilini tanıttı. Bu otomobil ilk bakışta spor bir araç gibi görünse de ilginç ve farklı bir özelliği de bulunuyor.

Spritus isimli otomobil park halinde iken kripto para madenciliği yapabiliyor. Öte yandan bu fikir oldukça ilgi çekmişe benziyor. İlgi o kadar büyük oldu ki araç henüz üretime girmeden 350 milyon dolarlık ön sipariş almayı başardı.

Aslında bu çok da mantıksız bir fikir değil. Zira özellikle otomobillerde birçok teknolojik cihaz yer alıyor. Ayrıca ciddi anlamda bilgi işleme gücü bulunan otomobil park halinde iken kripto para madenciliği yapabilecek.

Henüz prototip aşamasında olan aracın üç tekerlekli ve yüzde 100 elektrikli bir model olduğunu belirtelim. Henüz seri üretime geçmeyen aracın ne zaman piyasaya süreleceği bilinmiyor. Şirket yeni modelle ilgili açıklamalar için özel bir video da yayınladı. İşte aracın özelliklerini anlatan bu video:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.