Kripto para piyasasında büyük vurgun! 12.7 milyon dolarlık bitcoin çalındı

Kripto para piyasasında yeni bir vurgun haberi geldi. 12.7 milyon dolarlık bitcoin vurgunu yapıldı.

Kripto para piyasasında büyük vurgun! 12.7 milyon dolarlık bitcoin çalındı

Kripto para piyasasında asla sakin bir gündem olmuyor. Özellikle geçtiğimiz dönemde çok fazla vurgun ve hacklenme olayı yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimlerinde düşüş de yaşanmıştı. Bu haftaya kötü başlayan kripto para piyasası kötü haberlerle devam ediyor diyebiliriz.

pNetwork isimli kripto para platformu bugün yaşadığı bir vurgunla gündeme geldi. Bilgisayar korsanları,  pNetwork'ten tam 12.7 milyon dolar değerinde Bitcoin çalmayı başardı. pNetwork, konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Şirket yaptığı açıklamada "Siber saldırganlar kod tabanımızdaki bir hatadan yararlanıp 277 Bitcoini çalarak BSC üzerinden pBTC'ye saldırdı." ifadelerine yer verildi.

Kripto para piyasasında büyük vurgun! 12.7 milyon dolarlık bitcoin çalındı

Kripto para piyasasında büyük vurgun! 12.7 milyon dolarlık bitcoin çalındı - Resim : 1

pNetwork'teki yaptığı açıklamada, saldırıdan diğer "köprülerin" etkilenmediğini duyurdu. Köprü, kripto para camiasında bir kullanıcının kripto para birimini diğer kripto paraya kopyalaması demek. Şirket ayrıca Telegram üzerinden de açıklama yaptı. Hacklenme olayından sonra köprülerle ilgili extra güvenlik uygulamalarına geçtiklerini duyurdu. Olayın şirket için olumsuz yan etkileri oldu tabi ki. Siber saldırının ardından geçen 24 saatte pNetwork'ün yönetimindeki PNT token yüzde 18 değer kaybetti.

Kripto para camiasında yaşanan siber saldırı olayları elbette yatırımcıların bu yöndeki yatırım düşüncelerini de olumsuz etkiliyor. Ancak kripto para değeri o kadar yükseldi ki aynı orantıda hacklenme olayları da artmaya başladı.