Kripto Para

Kripto paralar düştü lüks araç satışları arttı

Kripto para piyasalarında Mayıs ayındaki Terra LUNA kriziyle başlayan büyük düşüşler Haziran'da zirve yaparken, özellikle kripto paralarla özdeşleşen lüks ve spor araba markası Lamborghini'de ise satışlar artıyor.

Kripto paralar düştü lüks araç satışları arttı

Kripto para yatırımcıları, piyasada yüksek volatiliteden ötürü her zaman daha hızlı ve fazla para kazanma şansı olduğuna inanır. Geçmişte ucuz fiyattan alınan Bitcoin’ler ile seneler sonra alınan lüks arabalar ve değişen hayatlar bu inancı hala güçlü kılan en büyük etkenlerdir.

Özellikle Bitcoin yatırımcıları, artık efsaneleşen ve hala gücünü kaybetmeyen Lamborghini hikayelerini okumaya devam ederken, hayal kurmayı da ihmal etmez. Aslında bu alanda Lamborghini’nin seçilmesinin belli bir nedeni yok ancak hikaye senelerdir böyle evrildi ve sonunda ortaya “Wen Lambo?” yazan birçok görsel çıktı. Yani, “Lambo ne zaman?” İngilizce When kelimesi,”wen” olarak kısaltılırken, ‘Lambo’nun da, İtalyan spor araba markasının kısaltması olduğunu söylememize gerek yok.

Lüks ve spor araba satışları arttı

ABD medyasından Bloomberg de son olarak ülkedeki lüks araba satıcılarıyla çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi ve kripto paraların bu büyük düşüş döneminde aslında araba satışlarının ciddi şekilde arttığını öğrendi. Bilindiği üzere ABD’de kripto paralarla da ödeme yapılabiliyor ve birçok satıcı özellikle volatil dönemlerde lüks ve spor araba satışlarının arttığını belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.