Mobil

1 TB iPhone 13 isteyenlere müjde! Ama fiyatı sizi üzebilir!

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 13 ailesi ile ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. 1 TB depolama alanına sahip iPhone 13 bu yıl gelebilir.

1 TB iPhone 13 isteyenlere müjde! Ama fiyatı sizi üzebilir!

Cupertinolu teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıllarda tanıttığı iPhone modellerinde 512 GB dahili depolama birimi seçeneğine yer vererek büyük beğeni toplamıştı. Ancak 512 GB'lık iPhone'un fiyatı her bütçeye hitap etmiyordu. Apple, bu yıl iPhone 13 ailesi ile 512 GB'a ek olarak 1 TB'lık dahili depolama birimine yer verecek gibi görünüyor.

İddialara göre iPhone 13 Pro modelinin 1 TB'lık sürümü bulunacak. Ancak bu modelin fiyatı 2.000 doları aşacak. Türkiye'de 30.000 TL bandında satılacağını düşündüğümüz bu model, resmen taşınabilir bir HDD olacak. Peki, gerçekten 1 TB depolamaya gerek var mı?

Bildiğiniz gibi iPhone 12 ailesi ile birlikte Dolby Vision destekli video çekme özelliği gelmişti. Bu özellik ile çekilen videoların boyutu maalesef ki çok yüksek olduğu için 256 GB'lık modelleri bile zorluyordu.

1 TB iPhone 13 isteyenlere müjde! Ama fiyatı sizi üzebilir! - Resim : 1

iPhone 13 Pro ile video konusunda seviye atlanacağı ve 8K HDR 45 FPS video çekim özelliğinin geleceği söyleniyor. Bu durum gerçekleşirse 1 dakikalık 8K video muhtemelen 10 GB'a yakın bir yer kaplayacak. Bu yüzden 1 TB'lık alan özellikle de çok fazla video çeken hatta iPhone ile reklam/film çekenlerin hayatını kolaylaştıracak.

1 TB'lık iPhone 13 Pro'nun çok niş bir kitleye hitap edeceği ortada. Hatta bu model muhtemelen her ülkeye sunulmayacak. Türkiye'de gerçek anlamda araba fiyatına satılacak olan iPhone 13  1 TB modelinin bu yüzden ülkemizi pas geçeceğini düşünüyoruz.

Yorumlar
APPLE KURUCU
Fiyatı boş verin tasarım ve gücü önemli bakalım iphone 13 öne geçecek mi ???
Cevapla
misafir
Allah akil fikir versin!
Cevapla
APPLE KURUCU
Aynen öyle
MİSAFİLERDEN BİRİSİ
XİAOMİ DÜNYA BİRİNCİSİ BOŞ YAPMAYIN
Cevapla
Birisi
Vallahi Xiaomi aynı özelliklere 5 bine 6 bine satıyor
APPLE KURUCU
Hiçtebile misafirlerden birisi
mami tektas
aynen
apple fan
bu bizim için köt
Cevapla
Fanboy seni
Diğer marka fanları için niye daha iyi? iPhone pahalı olsun da millet senin gibi laf atsın diye mi Allah'ın fanboyu? 🤣🤣🤣
misafir
apple fanları için kötü ama diğer marka fanaları çok iyi aynı benim gibi.
Anonim
Aşırı aşırı gereksiz pahalı satılıcağını sanmam türkiyede
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.