Mobil

Android'li telefonumda uygulamalar hata veriyor ne yapmalıyım?

Android'li telefon ve tabletinizde uygulamalar problem çıkarttığında sorunu çözmek için ilk ne yapmalıyız? Önbelleği temizleyin, sorunları çözün! 

Günümüzde akıllı telefonların birçoğu bilgisayarların tahtına oturacak şekilde sürekli gelişiyor. Akıllı telefonlar ile şimdilik PC'lerde yaptığımız tüm işlemleri yapamıyor olsak ta hem taşınması kolay hemde anlık haberleşmemize imkan veren cihazlar olarak hayatımızda yerini almış bulunuyor. Ancak tıpkı bilgisayarlarımızda olduğu gibi telefonlarımızda da kilitlenmeler, problemler, yavaşlama sorunları ile karşılaşabiliyoruz.

Peki Android'li telefon ve tabletimizde bir veya birçok uygulama hata vermeye başladıysa ne yapmalıyız?

Android'li telefonunuzda bir uygulama aniden düzgün çalışmamaya başladıysa, uygulama önbelleklerini temizlemek işinize yarayacaktır. 

1420116011_img20150101143842.jpg

●Bunu yapmak için telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın ve Uygulamalar öğesini bulun. 

●Açılan listede problem çıkaran uygulamayı bulun (önce ekranı sağa veya sola sürükleyerek "İndirilen" veya "Çalışan" bölümlerini seçmeniz gerekebilir).

●Uygulamanın üzerine dokunduktan sonra sizi birtakım teknik detayların yer aldığı "Uygulama bilgileri" ekranı karşılayacak. 

1420116023_img20150101143821.jpg

●Ekranı biraz yukarı kaydırın ve Önbellek kısmına gelin, ardından Önbelleği temizle düğmesine basın. 

●Bu işlemi yaptıktan sonra problemli uygulamayı tekrar açmayı deneyin ve problemin ortadan kalkıp kalkmadığına bakın.

●Sorun hala devam ediyorsa tekrar Uygulama bilgileri ekranına gidin ve bu sefer uygulamanın hem Verileri hem de Önbelleğini temizleyin.

Burada dikkat etmeniz gereken bir husus: Sorun çıkaran uygulamanın önbellek ve verilerini silerseniz uygulamaya kaydedilen tüm verilerde silinecektir. Sorun hala devam ediyorsa son çare olarak uygulamayı tamamen kaldırıp, baştan yüklemeyi deneyin.

Yorumlar
ceyhun arif
Efendim tüm söylenenleei yaptım hala hata veriyor oyunun adı evil nun boyutu 83 mb 10 kere indirdim girdikten sonra oyundan kendi kendine çıkıyor lütfen başka çözümü varmı acil cevap bekliyorum
Cevapla
Tanriverdi
merhaba ben free fire uygulamasina giriyorum uygulama aciyor oyun tam baslarken hata verib oyundan atiyor onbeleyi temizlesemde ayni sey oluyor bir çare soylerseniz cok sevinirim
Cevapla
mehmet akif
telefonumdan goolgeye giriyorum videoyu actıgımda yeşil ekran geliyor yardım ederseniz sevinirim
Cevapla
Hacer
Bir çok uygulama işlem görmüyor ne yapmalıyım watsapp Facebook instegram gibi
Cevapla
MUSTAFA ÖZKİREMİTÇİ
ARKADAŞ YAZMIŞ AYARLAR GİRMEYENİ TIKLA VERİYİ VE ÖN BELLEĞİ SİL ÖN BELLEK YAZMAZSA DEPOLAMADAN GİR.
MUSTAFA ÖZKİREMİTÇİ
TEŞEKÜR EDRİM SORUN ÇÖZÜLDÜ
merve
ayarlar galeri müzik gibi birçok uygulama durduruluyor bunları yapmam için ayarları ilk önce açmam lazım onu nasıl yapcam?
Cevapla
MUSTAFA
ARKADAŞ YAZMIŞ AYARLAR GİRMEYENİ TIKLA VERİYİ VE ÖN BELLEĞİ SİL ÖN BELLEK YAZMAZSA DEPOLAMADAN GİR.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.