Mobil

Apple, 90 milyon adet iPone 14 talebi oluşturdu!

Apple geçtiğimiz dönemlerde Çin ve Tayvan arasında yaşanan gerginlik yüzünden iPhone 14 tedariğinde problem yapşamasıyla gündeme gelmişti. İşte detaylar.

Apple, 90 milyon adet iPone 14 talebi oluşturdu!

Apple Çin ve Tayvan gerginliği sebebiyle iPhone 14 tedariğinde problem yaşayabilme ihtimali ile gündeme gelmişti. Ancak şimdilik bu sorun çözülmüş görünüyor. Şirket tedarikçilerinden 90 milyon adet iPhone 14 yapmalarını istedi.

Cupertino merkezli teknoloji devi, geçen yılla aynı rakamda yani toplamda yaklaşık 220 milyon iPhone üretmeyi planlıyor. Şirketin tedarikçilerine bildirdiği talebin haberi Bloomberg'den geldi.

Apple, 90 milyon adet iPone 14 için talep oluşturdu!

apple

Apple, küresel ekonomik yavaşlama nedeniyle ancak varlıklı müşterilerden gelen talebe güvenir durumda. Zira şirketin ürünlerinin fiyatı fazlasıyla arttı. IDC tahminine göre, küresel akıllı telefon pazarının, bu yılın Haziran çeyreğinde pazarın yüzde 9'a düşmesinin ardından 2022'de yüzde 3,5 küçülmesi bekleniyor. Apple'ın umudu ise, fırtınanın üstesinden geleceği yönünde. Huawei'nin hayal kırıklığı yaratan performansı, premium akıllı telefon segmentindeki rekabeti zayıflattı. Ek olarak, Android telefonların gönderileri de düşüyor.

2021 yılına kadar Apple, yeni iPhone'ların satış rakamlarını yaklaşık 75 milyon adette tuttu. Geçen yıl, COVD-19'un düşüşü nedeniyle artan talep beklentisiyle hedefini 90 milyon adede yükseltti. Bloomberg, iPhone satışlarındaki yüzde artışının kısa ve orta vadede 'tek haneli' olmaya devam edeceğini bildirdi. Apple'ın önümüzdeki ay dört iPhone 14 modelini tanıtması bekleniyor. Pro varyantlarının ön tarafta yeni bir tasarım, geliştirilmiş bir selfie kamerası, yeni bir arka kamera ve daha hızlı bir A16 işlemci ile geleceği bildiriliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.