Apple bazı bölgelerde ucuz iPhone 14 satacak! İşte özellikleri

Apple bazı bölgelerde e-SIM özelliğine sahip iPhone 14 cihazları piyasaya sürmeyi hedefliyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Apple bazı bölgelerde ucuz iPhone 14 satacak! İşte özellikleri

Apple bu sonbaharda yeni iPhone 14 serisini tanıtacak. Global olarak piyasaya sürülecek olan cihaz serisi bazı pazarlarda farklı özellikler alabilir. eSIM standardını benimseyen dünya çapında daha fazla operatörle, yakında fiziksel SIM yuvası olmayan telefonlar karşımıza çıkabilir.

Apple bazı bölgelerde ucuz iPhone 14 satacak! İşte özellikleri

Apple bazı bölgelerde ucuz iPhone 14 satacak! İşte özellikleri - Resim : 1

The Wall Street Journal'da yayınlanan bir rapora göre, Apple'ın yakında çıkacak olan iPhone 14 serisi, bazı pazarlar için yalnızca eSIM sürümlerinde gelebilir. Apple'ın tüm cihazlarında fiziksel SIM'den eSIM'e tam geçiş yapması beklenmiyor, bunun yerine tüketicilerin yalnızca eSIM özellikli bir telefona açık olup olmayacağını test etmesi bekleniyor. Ayrıca bu cihazların normalden bir tık daha ucuza satıla ihtimali de söylentiler arasında yer alıyor.

Apple'ın, bu sonbaharda piyasaya sürülecek olan yalnızca eSIM iPhone modellerine hazırlanmaları için birkaç büyük ABD operatörünü bilgilendirdiği bildirildi. Bir telefondaki SIM yuvasını çıkarmanın en büyük avantajı, telefonun içinde diğer bileşenler için kullanılabilecek kıt fiziksel alanı boşaltması olacak. Telekomünikasyonlar aynı anda milyonlarca kullanıcıya güvenlik güncellemeleri gönderebildiğinden, güvenlik, kullanıcılara fayda sağlayacak başka bir özellik.

Yepyeni iPhone serisi bu sonbaharda kullanıcılar ile buluşacak. Merakla beklenen seri iPhone 13 ile ortaya çıkan hayal kırıklığını giderecektir. Yepyeni tasarım ile gelecek olan cihaz serisi beklentileri aşan özelliklere sahip olacak.